×
Sobota, 23.03.2019

Mecenasi Kultury 2018. Wyjątkowa gala w Starogardzkim Centrum Kultury

  • 7.03.2019, 11:45 (aktualizacja 07.03.2019 12:51)
  • redakcja
Mecenasi Kultury 2018. Wyjątkowa gala w Starogardzkim Centrum Kultury
Podziel się:
Oceń:
Blisko 250 wydarzeń artystyczno - kulturalnych odbyło się w Starogardzie w 2018 roku. Nie byłoby ich tyle, gdyby nie pomoc Mecenasów i Przyjaciół Kultury. Bezinteresownie wspierają rozwój kultury w mieście. 4 marca podczas uroczystej Gali Starogardzkie Centrum Kultury podziękowało wszystkim darczyńcom i patronom za pomoc przy organizacji imprez kulturalnych w 2018 roku. Szczególne podziękowania otrzymały starogardzkie media.

Dzięki finansowemu wsparciu wielu osób i instytucji, ale też pomysłom i inspiracjom jej miłośników, kultura w Starogardzie ma się dobrze. Pomagają ją rozwijać, gdyż cenią sobie wzruszenia i emocje, których dostarcza, ubogacając codzienne życie mieszkańców. Robią to bądź z zamiłowania i pasji bądź po prostu z wrażliwości na duchowy wymiar naszej egzystencji, bo przecież człowiek bez kultury byłby tylko jednym z przypadkowych wydarzeń w przyrodzie.
 - Dzisiejsza uroczystość to wyraz naszej wdzięczności, którą jako Starogardzkie Centrum Kultury chcemy Państwu okazać – powiedziała Ewa Roman dyrektor SCK. - Z drugiej strony przemawiamy w imieniu mieszkańców, którzy również dziękują za to, że wspieracie starogardzką kulturę i pomagacie organizować w mieście koncerty, wystawy, pokazy filmowe czy spotkania teatralne. Nie sposób wymienić ich wszystkich. Do najważniejszych należą: Koncert Noworoczny, Dyskusyjny Klub Filmowy, Teatr Młodego Widza, Festiwal Muzyki Białoruskiej, Zlot Weteranów Szos Historia na kołach, Kino Letnie, Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Memoriał Edwarda Kowalke, wystawa z cyklu „Sztuka Polska”, Jarmark Świąteczny czy wreszcie tak przez starogardzian lubiana Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki. Wszyscy wiemy, ze bez waszej pomocy i wsparcia wiele z tych imprez nie odbyłoby się w Starogardzie – dodała.  

Mecenasi Kultury 2018
W podziękowaniu za otwartość i życzliwość dla inicjatyw kulturalnych wyróżnienie „Mecenasa Kultury 2018” otrzymali: prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Star-Wik Sp. z o.o  - Joanna Myślińska, Rafał Głodek – prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych „Starkom” Sp. z o. o, Rafał Etmański – prezes Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las” sp. z o o, Zenon Błański – prezes Banku Spółdzielczego w Starogardzie Gdańskim, Roman Tomczak z Nadleśnictwa Starogard. Tytuł otrzymali również: Stefan Lubawski, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A – wyróżnienie odebrałą Janina Lubawska, firma EGA spółka z o.o. Spółka Komandytowa oraz Elektrociepłownia Starogard Gdański.

DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ

Przyjaciele Kultury 2018
Wśród „Przyjaciół Kultury 2018”, którzy swoim zaangażowaniem sprawili, że Starogard Gd. wprost tętnił kulturalnym życiem i obfitował w wydarzenia kulturalne, znaleźli się: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowego "OWSIAK", Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie, Powiat Starogardzki, starogardzki McDonald’s, Kwiaciarnia Pobłoccy, Ireneusz Majkowski prezes Majkowski Brokers Sp z o.o, Pomorska Szkoła Wyższa,  Hipermarket Carrefour w Starogardzie Gdańskim, firma Dovista Sp .z o .o. Wędkowy,  Klub Motocykli Dawnych,  Stowarzyszenie Pozytywni, oraz Firma Broker.

Doceniono starogardzkie media
Szczególne podziękowania popłynęły w stronę starogardzkich mediów. Wśród wyróżnionych znaleźli się redaktor naczelny magazynu Verizane - Krzysztof Łach, Jasek Trzosowski redaktor Gazety Kociewskiej, Dziennik Bałtycki, Beata Odziemkowska redaktor naczelna Wieści z Kociewia, Janusz Rokiciński, redaktor naczelny Dzień Dobry Starogard oraz Tomasz Gdaniec reporter Radia Głos i Radia Gdańsk. Podziękowania za promocję kultury w mieście otrzymały też Małgorzata Rogala i Magdalena Dalecka z Wydziału Informacji Społecznej Urzędu Miasta.

_redakcja

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe