Mecenasi Kultury 2018. Wyjątkowa gala w Starogardzkim Centrum Kultury

  • 07.03.2019, 11:45 (aktualizacja 07.03.2019, 12:51)
  • redakcja
Mecenasi Kultury 2018. Wyjątkowa gala w Starogardzkim Centrum Kultury

Podziel się:

Oceń:

Blisko 250 wydarzeń artystyczno - kulturalnych odbyło się w Starogardzie w 2018 roku. Nie byłoby ich tyle, gdyby nie pomoc Mecenasów i Przyjaciół Kultury. Bezinteresownie wspierają rozwój kultury w mieście. 4 marca podczas uroczystej Gali Starogardzkie Centrum Kultury podziękowało wszystkim darczyńcom i patronom za pomoc przy organizacji imprez kulturalnych w 2018 roku. Szczególne podziękowania otrzymały starogardzkie media.

Dzięki finansowemu wsparciu wielu osób i instytucji, ale też pomysłom i inspiracjom jej miłośników, kultura w Starogardzie ma się dobrze. Pomagają ją rozwijać, gdyż cenią sobie wzruszenia i emocje, których dostarcza, ubogacając codzienne życie mieszkańców. Robią to bądź z zamiłowania i pasji bądź po prostu z wrażliwości na duchowy wymiar naszej egzystencji, bo przecież człowiek bez kultury byłby tylko jednym z przypadkowych wydarzeń w przyrodzie.
 - Dzisiejsza uroczystość to wyraz naszej wdzięczności, którą jako Starogardzkie Centrum Kultury chcemy Państwu okazać – powiedziała Ewa Roman dyrektor SCK. - Z drugiej strony przemawiamy w imieniu mieszkańców, którzy również dziękują za to, że wspieracie starogardzką kulturę i pomagacie organizować w mieście koncerty, wystawy, pokazy filmowe czy spotkania teatralne. Nie sposób wymienić ich wszystkich. Do najważniejszych należą: Koncert Noworoczny, Dyskusyjny Klub Filmowy, Teatr Młodego Widza, Festiwal Muzyki Białoruskiej, Zlot Weteranów Szos Historia na kołach, Kino Letnie, Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Memoriał Edwarda Kowalke, wystawa z cyklu „Sztuka Polska”, Jarmark Świąteczny czy wreszcie tak przez starogardzian lubiana Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki. Wszyscy wiemy, ze bez waszej pomocy i wsparcia wiele z tych imprez nie odbyłoby się w Starogardzie – dodała.  

Mecenasi Kultury 2018
W podziękowaniu za otwartość i życzliwość dla inicjatyw kulturalnych wyróżnienie „Mecenasa Kultury 2018” otrzymali: prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Star-Wik Sp. z o.o  - Joanna Myślińska, Rafał Głodek – prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych „Starkom” Sp. z o. o, Rafał Etmański – prezes Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las” sp. z o o, Zenon Błański – prezes Banku Spółdzielczego w Starogardzie Gdańskim, Roman Tomczak z Nadleśnictwa Starogard. Tytuł otrzymali również: Stefan Lubawski, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A – wyróżnienie odebrałą Janina Lubawska, firma EGA spółka z o.o. Spółka Komandytowa oraz Elektrociepłownia Starogard Gdański.

Przyjaciele Kultury 2018
Wśród „Przyjaciół Kultury 2018”, którzy swoim zaangażowaniem sprawili, że Starogard Gd. wprost tętnił kulturalnym życiem i obfitował w wydarzenia kulturalne, znaleźli się: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowego "OWSIAK", Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie, Powiat Starogardzki, starogardzki McDonald’s, Kwiaciarnia Pobłoccy, Ireneusz Majkowski prezes Majkowski Brokers Sp z o.o, Pomorska Szkoła Wyższa,  Hipermarket Carrefour w Starogardzie Gdańskim, firma Dovista Sp .z o .o. Wędkowy,  Klub Motocykli Dawnych,  Stowarzyszenie Pozytywni, oraz Firma Broker.

Doceniono starogardzkie media
Szczególne podziękowania popłynęły w stronę starogardzkich mediów. Wśród wyróżnionych znaleźli się redaktor naczelny magazynu Verizane - Krzysztof Łach, Jasek Trzosowski redaktor Gazety Kociewskiej, Dziennik Bałtycki, Beata Odziemkowska redaktor naczelna Wieści z Kociewia, Janusz Rokiciński, redaktor naczelny Dzień Dobry Starogard oraz Tomasz Gdaniec reporter Radia Głos i Radia Gdańsk. Podziękowania za promocję kultury w mieście otrzymały też Małgorzata Rogala i Magdalena Dalecka z Wydziału Informacji Społecznej Urzędu Miasta.

_redakcja

Zdjęcia (3)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

z
z 27.05.2019, 12:05
Pani Prezes się sypie. Pewnie Rafik jej już nie dopieszcza.

Pozostałe