Sezon biegowy zakończony na BIEGUNie!

  • 30.11.2018, 08:07
  • informacja prasowa
Sezon biegowy zakończony na BIEGUNie! fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Siwy dym po sobotnich zmaganiach opadł, więc czas na wielkie podsumowanie.

Ostatnia w tym roku edycja BIEGUNa przyciągnęła rzesze zawodników rządnych rywalizacji, wyzwań i dobrej zabawy. Na trasę naszpikowaną 29-cioma przeszkodami wyruszyło około 500 osób. Pojawiło się wiele nowych przeszkód, dodatkowa formuła oraz zmiany dotyczące startów kategorii Elite.

Jako pierwsi startowali zawodnicy kategorii Open, którzy do pokonania mieli jedną, dwie lub trzy pętle o dystansie 4,7 km. Maksymalnie więc mogli przebiec blisko 15 km. Na taki krok zdecydowało się jedynie dwoje z nich zdobywając tym samym podium w tej kategorii. Byli to Liss Maciej oraz Łącki Łukasz. Panowie niestety nie zmieścili się w limicie 2,5 h jednak ich wola walki oraz samozaparcie zrobiły ogromne wrażenie na organizatorach, którzy postanowili ich nagrodzić.

Kolejni na linii startu pojawili się uczestnicy, którzy swoją przygodę z biegami przeszkodowymi dopiero rozpoczynają. Specjalnie dla Nich przygotowaliśmy zupełnie nową kategorię –B4 (Before). Skrócona trasa (3,2 km) oraz uproszczone przeszkody zwabiły gro osób, które po nieco nieśmiałym starcie pokonały nasze malownicze tereny z uśmiechem na twarzy, w atmosferze wspólnej zabawy i odskoczni od codzienności. W tej odmianie BIEGUNa nie było klasyfikacji, a więc pośpiech i liczenie każdej sekundy nie było konieczne. Celem było zachęcenie osób niezdecydowanych do próby pokonania swoich ograniczeń i strachu przed rozwijającą się dyscypliną sportową jaką są biegi OCR.

„Bieg rodzinny” po raz kolejny przyniósł wiele radości nie tylko z powodu obfitości nagród dla każdego zwycięzcy. Niezmiernie cieszy nas fakt, że pomimo pogody frekwencja i w tej kategorii wciąż rośnie. Rodzice wraz z pociechami nie dali się pokonać jesiennej aurze. O godzinie 11:00 strefę startu przejęli młodzi fani aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Uzbrojeni w uśmiech i mnóstwo energii pociągnęli za sobą członków swoich rodzin, aby razem pokonać dwadzieścia przeszkód przystosowanych odpowiednio do kategorii wiekowej. Nowością w tej fali był start młodzieżowych grup biegowych, dla których stworzyliśmy osobną klasyfikację. Swój debiut w tej kategorii miały dzieciaki w wieku 5-12 lat z grupyGorillas OCR pod opieką członka grupy Big YellowFoot Adventure Team. Spotkały się one na starcie z trzema ekipami Ogniwo Sopot oraz niesamowitymizawodnikami Arka Rugby Gdynia.Ostatni z wymienionych zgarnęli całe podium w kategorii grup młodzieżowych.

Godzina 13:00 była w pełni poświęcona zawodnikom kategorii Elite. Po raz pierwszy to Oni startowali jako ostatni mając czas na odpowiednie przygotowanie się do startu i zapoznanie z trasą. Dystans jaki musieli pokonać to 9,5 km. Liczne podbiegi, błoto oraz konieczność pokonania w sumie 58 przeszkód to nie lada wyzwanie nawet dla najwytrwalszych. Było jednak o co walczyć ponieważ doniesienie czerwonej opaski na metę oznaczało zdobycie kwalifikacji do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Gdyni w 2019 roku. Zacięta rywalizacja z limitem czasowym 2,5 godziny zakończyła się fenomenalnym zwycięstwem Michała Wasielewskiego, który na metę wbiegł z czasem 01h 22 minut i 27 sekund. W kategorii kobiet królowała Jagoda Szwarc osiągając czas 02 godziny13 minut i 20 sekund. Z 70-ciu osób startujących w fali Elite na metę wraz z opaską dotarło 39 zawodników.

informacja prasowa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe