Kochamy polskie piosenki - koncert najpiękniejszych polskich piosene

  • 10.11.2018, 15:55
  • redakcja
Kochamy polskie piosenki - koncert najpiękniejszych polskich piosene

Podziel się:

Oceń:

„Kochamy polskie piosenki” to koncert najpiękniejszych polskich piosenek z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. W programie ponad godzinny koncert niezapomnianych przebojów Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy, Kabaretu Starszych Panów, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena, Zbigniewa Wodeckiego i innych. Wydarzenia odbędzie się 12 listopada o godzinie 16.00 w Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby pod patronatem prezydenta Starogardu Gdańskiego. Wstęp wolny.

Wykonawcy to artyści związani z Bydgoszczą, absolwenci i studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Koncert poprowadzi Piotr Metz – szef redakcji muzycznej Trójki, która jest patronem projektu „Kochamy polskie piosenki”.
W trakcie koncertu zostaną wykonane utwory m. in. „Nie pytaj o Polskę”, „Ja mam czas, ja poczekam”, „Kasztany”, „Okularnicy”, „Bo we mnie jest seks”, „Pejzaż bez ciebie”, „Jesteśmy na wczasach”, „Jednego serca”, „Rzuć to wszystko, co złe”, „Dni, których nie znamy”, „Bracka”, „Byłaś serca biciem”, „Trójkąty i kwadraty”, „Moja i twoja nadzieja”, „Nic do stracenia”, „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Dla mieszkańców zaśpiewają wokaliści:
Agata Rożankowska – absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej dr Kamili Abrahamowicz-Szlempo. Stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Torunia, od którego otrzymała również srebrny medal Thorunium. 
Małgorzata Chruściel – wokalistka i aktorka musicalowa. Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, kierunek jazz i muzyka rozrywkowa, specjalność wokalistyka jazzowa, w klasie śpiewu dr Joanny Zagdańskiej. Jest laureatką festiwali wokalnych, między innymi bydgoskiego „Zaucha Serca Bicie”. Obecnie współpracuje z Krakowskim Teatrem Variete, gdzie zadebiutowała w spektaklu „Legalna Blondynka” w reżyserii Janusza Józefowicza. 
Tadeusz Seibert – absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej dr Joanny Zgdańskiej, aktor Teatru „Variete” w Krakowie – pracujący tam m.in. przy musicalu „Legalna Blondynka” reż. Janusz Józefowicz, a także współpracujący z orkiestrami z całej Polski przy m.in. spektaklu „Bodo Café”, „ABBA Symfonicznie”. 
Kacper Andrzejewski – wokalista, instrumentalista, kompozytor, autor tekstów. W wieku 13 lat zadebiutował na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie w musicalu „Oliver Twist” odgrywając tam tytułową postać. Dubbingował w bajkach Disneya w produkcjach takich jak „Matki w Mackach Marsa” , „Jake i Piraci z Nibylandii” czy „Akwalans”. Brał udział w dwóch edycji programu „Bitwa na Glosy” w drużynie Moniki Kuszyńskiej. 
Akompaniować będzie zespół instrumentalistów w składzie: Adam Lemańczyk – aranżacje, kierownictwo muzyczne, klawisze; Antoni Olszewski – kontrabas, git. Basowa oraz Mateusz Krawczyk – perkusja.
 

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Darek
Darek 10.11.2018, 21:29
Hej Republikanie ,,Nie pytaj o Polskę,, to dzieło Grzegorza Ciechowskiego :) , dziwię się ,że w repertuarze koncertu promowanego przez Trójkę nie ma kawałka SZPAL ,,Wieża radości ,wieża samotności,,
kiker
kiker 10.11.2018, 23:17
Oddycham głęboko, stawiam piedestały Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały.... Nie walczę już z nikim, nie walczę już o nic Palą się na stosie moje ideały ................. niesamowity manifest, ponadczasowa magia słów!

Pozostałe