Pobiegli dla Niepodległej. I Bieg Uliczny na 100-lecie Niepodległości

  • 02.11.2018, 13:30
  • redakcja
Pobiegli dla Niepodległej. I Bieg Uliczny na 100-lecie Niepodległości

Podziel się:

Oceń:

28 października w Zblewie zorganizowany został I Bieg Uliczny. W imprezie wzięło udział prawie 200 biegaczy z całego regionu. Wystartowali oni w 4 kategoriach wiekowych. - Gmina Zblewo znana jest ze sportowej aktywności. Nic więc dziwnego, że właśnie w ten sposób – na sportowo – postanowiliśmy uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę – mówią organizatorzy.

Najliczniejszą była grupa zawodników w kategorii OPEN – pobiegło w niej prawie 70 osób! 
- Nie zabrakło w niej naszych mieszkańców i Kociewskich Morsów, które  – jak zawsze – z uśmiechem na twarzy, pozdrawiając po drodze mieszkańców i kibiców, przebiegły całą trasę – mówią organizatorzy biegu. 
Dodać trzeba, iż ostatni bieg był symboliczny. Rozpoczął się bowiem w strugach deszczu i w przejmującym chłodzie. Kiedy zaś ostatni zawodnicy dobiegali do mety – nad Zblewem wyszło słońce. To piękny symbol biegu, którego uczestnicy świętowali przecież szczególny jubileusz - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. I właśnie dlatego najbardziej liczył się sam udział w biegu. 
- Uczestnicy nie kryli radości, że w ten sposób mogą aktywnie włączyć się w obchody tego ważnego dla nas wszystkich wydarzenia. Biegaczom kibicowało liczne grono mieszkańców, którzy oklaskiwali zawodników nie tylko na mecie, ale i na całej trasie. Patronat honorowy nad biegiem pełnił wójt gminy Zblewo Artur Herold, który przez cały dzień gorąco oklaskiwał uczestników, a na koniec wręczał wszystkim pamiątkowe medale. Na zwycięzców czekały zaś atrakcyjne nagrody. Dziękujemy wszystkim za udział w biegu i za tę wielką radość, z którą – mimo wielkiego wysiłku podczas biegu - dobiegli do mety – puentują. 
Organizatorem wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie oraz Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe