poniedziałek, 22 czerwca 2026 11:27
Reklama

Artykuły

Reklama
Byliśmy szczęśliwą rodzinką…
Byliśmy szczęśliwą rodzinką…
STAROGARD GD. Opowiedz swoją historię. - W 1939 r. miałem 12 lat. Kiedy wybuchła wojna uciekłem z rodzicami na Wschód. Wiedzieliśmy, że tam znajdziemy schronienie przed okupantem – mówi Jan Kieliszek. Jego ojciec był nauczycielem, ucieczka ze Starogardu po 1 września 1939 r. była nieunikniona. 08.08.2009 00:00
W Niemczech na "polskich papierach". Blisko, lecz z daleka
W Niemczech na "polskich papierach". Blisko, lecz z daleka
KOCIEWIE/CZARNA WODA. Czarnowodzianin - od 15 lat mieszka w Niemczech. Ma „polskie papiery”, przez myśl mu nie przyszło, aby zmienić obywatelstwo. Zawodowo śpiewa w chórze opery miejskiej w Bielefeld. Śpiewa także partie solowe. Kiedy przyjeżdża do Polski na urlop, koncertuje w swoim mieście. Nie przepada za miejska władzą, którą krytykuje. 08.08.2009 00:00    2
Krew, pot i łzy. Jak to między Polpharmą a Prokomem bywało
Krew, pot i łzy. Jak to między Polpharmą a Prokomem bywało
KOSZYKÓWKA. Każdego kibica koszykówki w Starogardzie cieszy zapewne fakt, że od 6 lat mamy drużynę w krajowej elicie, która z sezonu na sezon gra na najwyższym poziomie. Mecze „Kociewskich Diabłów” z drużyną Prokomu cieszą się w Starogardzie największym zainteresowaniem. Oto historia spotkań tych drużyn. 08.08.2009 00:00
Kociewie na Jarmarku Dominikańskim. Z kanapą do wysiedzenia
Kociewie na Jarmarku Dominikańskim. Z kanapą do wysiedzenia
GDAŃSK.Targ Węglowy w Gdańsku wypełnił się muzyką, strojami i przysmakami kociewskimi. Region kociewski, siłą dwóch samorządów, tczewskiego i starogardzkiego promował tradycje, obyczaje i walory turystyczne na Jarmarku Św. Dominika. Szkoda tylko, że turyści woleli oglądać chińskie ciuchy niż kociewskie hafty. 08.08.2009 00:00
Ściągała raty kredytu do prywatnej kieszeni
Ściągała raty kredytu do prywatnej kieszeni
STAROGARD GD. Kryminalni ze Starogardu Gd. ustalili, że przedstawicielka jednej z firm świadczących krótkoterminowe pożyczki, przywłaszczyła pieniądze swoich klientów. Mieszkanka powiatu starogardzkiego nie rozliczała się z pracodawcą za pobrane raty kredytów, a należności trafiały bezpośrednio do jej portfela. Przywłaszczyła ponad 4 tys. zł. 07.08.2009 15:01
Złapani na gorącym uczynku - kradli papę i betoniarkę
Złapani na gorącym uczynku - kradli papę i betoniarkę
STAROGARD GD. Wczoraj kryminalni ze Starogardu Gd. zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież betoniarki i materiałów budowlanych. Zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu. Betoniarka i część skradzionej papy wróciły do właścicieli. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 06.08.2009 00:01
Na podwójnym gazie wyhamował na dachu
Na podwójnym gazie wyhamował na dachu
STAROGARD GD. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który zakończył swoją jazdę dachowaniem na poboczu drogi. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu kościerskiego nie posiada prawa jazdy, a dokumenty pojazdu zostawił w domu. 06.08.2009 00:00
Zwierzenia „klozetowych”. Szalety miejskie: od przybytku głowa nie boli
Zwierzenia „klozetowych”. Szalety miejskie: od przybytku głowa nie boli
STAROGARD GD. Dla szaletu „na górce” nie stanowi zagrożenia „darmowa toaleta” w budynku Starostwa. Przybytek na ul. Hallera wygląda jak ogród botaniczny. Najgorsze są zimy, są dni, gdy nikt nie przychodzi załatwić swoich potrzeb. Dwóch panów weszło razem do kabiny i przez 40 min. załatwiali swoje „potrzeby”. 06.08.2009 00:00    1
Interes na znalezisku w Owidzu. Obok grodziska - amfiteatr i przystań kajakowa
Interes na znalezisku w Owidzu. Obok grodziska - amfiteatr i przystań kajakowa
STAROGARD GD. Rozwojem średniowiecznego grodu w Owidzu jest zainteresowanych coraz więcej instytucji, także prywatnych inwestorów. W przyszłym roku maja być prowadzone prace rekonstrukcyjne i wzmożone badania archeologiczne. 04.08.2009 09:44    3
Wilgoć, brak numeru i winda na klucz. Małolepsza na gorszym
Wilgoć, brak numeru i winda na klucz. Małolepsza na gorszym
STAROGARD GD. Nasze interwencje. Jest starszą, schorowaną kobietą. Zamieniła mieszkanie -z domku jednorodzinnego na skromną parterówkę. Chciała aby żyło się jej wygodniej. Niestety, od momentu przeprowadzki jej życie zamieniło się w koszmar. Mieszka w nowym bloku, lecz nie ma lepiej. 04.08.2009 09:24
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Y€b@ć upa i bandere Treść komentarza: Wszyscy ukradlińcy do siebie Data dodania komentarza: 14.06.2026, 12:43 Źródło komentarza: FELIETON: Koniec ukraińskiego snu Autor komentarza: Koko Treść komentarza: Policja LPR i technik ale Karetki to co już nie warto wymienić??? Gdyby nie ratownicy z ZRM w Skarszewch ta dziewczyna by nie żyła , szybka reakcja , podjęte decyzje o przysłaniu LPR to ich zasługa więc te informacje to są beznadziejne Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:17 Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton Autor komentarza: tutam Treść komentarza: Mogę spytać po co macie kącik "Napisz do nas", skoro to nie działa? Tak się boicie spamu, że zablokowaliście? Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:07 Źródło komentarza: [AKTUALIZACJA] Trwa policyjna obława. 75-latek leżał w kałuży krwi. Mundurowi poszukują Mateusza G. Autor komentarza: kto ma wiedzieć ten wie Treść komentarza: Każdy mężczyzna ma na sobie kask, tylko nie każdy regularnie ściąga z niego pokrowiec Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton Autor komentarza: em Treść komentarza: nie miałam nic przeciwko tej fladze, dopóki nie przeczytałam "Wniosek o usunięcie flagi ma związek z niedawną decyzją prezydenta Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, który nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych „Północ” Sił Operacji Specjalnych Ukrainy honorowe imię „Bohaterów UPA”. (...) Ukraińska Powstańcza Armia odpowiadała za antypolskie działania na Wołyniu" - i serio ukraińskie flagi jeszcze u nas wiszą po tym ???? Data dodania komentarza: 10.06.2026, 08:16 Źródło komentarza: Czy ukraińska flaga zniknie sprzed Starostwa? Domagają się tego mieszkańcy oraz radny Autor komentarza: KATARZYNA Treść komentarza: SZUKAMY gruntów do wydzierżawienia !!! Kl. IV, V, VI min. 10 ha w jednym obrębie ewiden. 200 000 zł za turbinę/wiatrak – Czynsz roczny 60 000 zł za ha - Czynsz roczny dla magazynu energii 20 000 zł za ha – Czynsz roczny dla farmy PV Telefon: 697 863 971 Email: [email protected] Data dodania komentarza: 8.06.2026, 14:20 Źródło komentarza: Będzie obwodnica - rolnicy czekają na wycenę swoich gruntów
Reklama