piątek, 26 czerwca 2026 09:43
Reklama

Artykuły

Reklama
Czy trwamy na drodze nawrócenia?
Czy trwamy na drodze nawrócenia?
Upływa już miesiąc od tegorocznych Świąt Wielkiej Nocy. W tym podniosłym czasie, zatrzymaliśmy się wszyscy na moment i wyciszyliśmy swe myśli. Staliśmy się wolni od trosk dnia codziennego i zanurzyliśmy się w mistyce tej najważniejszej nocy w kalendarzu liturgicznym. Jednakże jak to powszechnie się mówi, „święta, święta i po świętach”. Wracamy do pracy, do codziennych obowiązków i nie da się ukryć, że gdzieś po drodze zatracamy ten spokój ducha. Zapominamy także o tym, jak wiele darów daje nam sama wiara i Kościół. 13.05.2012 08:25
Odpadająca elewacja zagraża życiu przechodniów. Budynek zapomniany przez TBS
Odpadająca elewacja zagraża życiu przechodniów. Budynek zapomniany przez TBS
Centrum miasta, jego wizytówka i duma. Jednakże jak się okazuje to tylko fasada, przykrywająca lata zaniedbań. Mieszkańcy ul. Basztowej  mają poważny problem z budynkiem, który nie tylko straszy swoim wyglądem, ale i zagraża życiu przechodniów. Wszystko za sprawą spadających odłamków bardzo wysłużonej elewacji. Ma ona już ponad jeden wiek i nigdy przez ten okres nie była remontowana. Zadaniem lokatorów, Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które jest zarządcą nieruchomości, zwodzi ich w sprawie remontu już 15 lat. 13.05.2012 08:16    2    3
Historyczne porozumienie
Historyczne porozumienie
To był bardzo ważny dzień w historii Królewskiego Miasta. 11 maja 2012 Strzeleckie Bractwo Kurkowe i Szwadron Kawalerii im. II Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich podpisały umowę o współpracy. 13.05.2012 02:43    5    4
Trzecia sieciówka gastronomiczna w Polsce od czerwca w Starogardzie Gd.
Trzecia sieciówka gastronomiczna w Polsce od czerwca w Starogardzie Gd.
Prawdopodobnie jeszcze przed Euro 2012 na starogardzkim Rynku otwarta zostanie restauracja Sphinx. Lokal będzie czynny 7 dni w tygodniu i będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. 12.05.2012 19:42    13    1
Ukradli pręty z budowy
Ukradli pręty z budowy
Zatrzymano 2 mężczyzn, którzy ukradli z budowy około 100 m pręta zbrojeniowego. Skradziona stal trafiła do punktu skupu złomu. Funkcjonariusze odzyskali utracone w wyniku kradzieży pręty. 11.05.2012 14:31
Starogardzka starówka do rewitalizacji najszybciej w roku 2015
Starogardzka starówka do rewitalizacji najszybciej w roku 2015
Skąd wziąć środki na „ożywienie” niszczejącej starówki? W Urzędzie Miasta dyskutowano o tym co zrobić, by serce Starogardu Gd., stało się dla mieszkańców powodem do chluby, a nie wstydu. W budżecie miasta na rok 2011 środków na rewitalizację nie ma. Do tego kończy się okres unijnych dofinansowań na lata 2007 - 13. 11.05.2012 09:20    8
Polki przegrały ze Szkocją 1:3
Polki przegrały ze Szkocją 1:3
Polki nie dały rady reprezentacji Szkocji w meczu towarzyskim, który odbył się na miejskim stadionie w Starogardzie Gd. Wyspiarki nic nie robiły sobie ze święta jakim było otwarcie obiektu im. Kazimierza Deyny. Przy trzech trafieniach ze strony gości nasze reprezentantki stać było jedynie na gola honorowego. Mimo to trener chwalił postawę biało - czerwonych oraz... publiczność, która wypełniła stadion prawie do ostatniego miejsca. 10.05.2012 21:02
Ponad 2 promile za kółkiem
Ponad 2 promile za kółkiem
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 33-letni kierowca, którego zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej policjanci z Kalisk. Mężczyzna kierował volkswagenem mimo, że nie posiadał prawa jazdy. Mieszkaniec gminy Zblewo niebawem stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie drogowe. 10.05.2012 14:25
FOTORELACJA - zobacz jak starogardzianie świętowali otwarcie stadionu
FOTORELACJA - zobacz jak starogardzianie świętowali otwarcie stadionu
Kto liczył, że uda się wejść na stadion w ostatniej chwili odchodził z kwitkiem. OSiR wydał ponad 3 tys. bezpłatnych wejściówek, a i tak wiele osób oglądało spotkanie Polska - Szkocja zza płotu. 10.05.2012 10:25    4    4
Niebezpieczny park miejski. Spadające drzewa w Starogardzie Gd.
Niebezpieczny park miejski. Spadające drzewa w Starogardzie Gd.
Nie tak dawno, bowiem podczas długie weekendu w parku miejskim przełamało się jedno z wiekowych już drzew, wysokie na co najmniej 10 m i upadło na ziemię z wielkim hukiem. Do całego zdarzenia doszło 1 maja, ok. godz. 17:00. W parku w tym czasie przebywało bardzo dużo wypoczywających mieszkańców, czerpiących ze słonecznej pogody i uroków przyrody, w tym bardzo wiele bawiących się dzieci i matek z wózkami. Nikt szczęśliwie nie ucierpiał. Dziś zatem pytamy, kto jest odpowiedzialny za stan drzew w parku? 10.05.2012 10:15    4    4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kamila Treść komentarza: czy jest gdzieś petycja w sprawie zdjęcia flagi Ukraińskiej ze Starostwa Powiatowego? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Czy ukraińska flaga zniknie sprzed Starostwa? Domagają się tego mieszkańcy oraz radny Autor komentarza: Jak zawsze... Treść komentarza: ... "śmietanki towarzyskiej" Starogardu to nie interesuje. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:01 Źródło komentarza: Historyczny krok dla Pomorza: Parlament mówi „TAK” dla metropolii. Teraz czas na decyzję Prezydenta Autor komentarza: Y€b@ć upa i bandere Treść komentarza: Wszyscy ukradlińcy do siebie Data dodania komentarza: 14.06.2026, 12:43 Źródło komentarza: FELIETON: Koniec ukraińskiego snu Autor komentarza: Koko Treść komentarza: Policja LPR i technik ale Karetki to co już nie warto wymienić??? Gdyby nie ratownicy z ZRM w Skarszewch ta dziewczyna by nie żyła , szybka reakcja , podjęte decyzje o przysłaniu LPR to ich zasługa więc te informacje to są beznadziejne Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:17 Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton Autor komentarza: tutam Treść komentarza: Mogę spytać po co macie kącik "Napisz do nas", skoro to nie działa? Tak się boicie spamu, że zablokowaliście? Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:07 Źródło komentarza: [AKTUALIZACJA] Trwa policyjna obława. 75-latek leżał w kałuży krwi. Mundurowi poszukują Mateusza G. Autor komentarza: kto ma wiedzieć ten wie Treść komentarza: Każdy mężczyzna ma na sobie kask, tylko nie każdy regularnie ściąga z niego pokrowiec Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton
Reklama