piątek, 26 czerwca 2026 08:51
Reklama

Artykuły

Reklama
Porozumienie miejskich zakładów ciepłowniczych - fikcja czy rzeczywistość?
Porozumienie miejskich zakładów ciepłowniczych - fikcja czy rzeczywistość?
Elektrociepłownia "Starogard", której właścicielem jest Polpharma, od dawna dąży do zmiany systemu ciepłowniczego w mieście. Zdaniem władz zakładu układ, w którym ciepło produkowało by ECS, a Star - Pec (właścicielem jest Stadtwerke Leipzig) zająłby się jego dostarczaniem byłby z korzyścią dla mieszkańców, którzy za ciepło mogliby płacić dużo mniej. Co innego twierdzi ZEC. Broni swoich interesów jak może, zarzucając konkurentowi zaniżanie prognoz cenowych. 18.05.2012 09:23    3
Co dalej z byłą kotłownią starogardzkiego szpitala?
Co dalej z byłą kotłownią starogardzkiego szpitala?
Zamknięto ją w latach 70 - tych. Dzisiaj kotlowni starogardzkiego szpitala z zainteresowaniem przyglądają się już tylko koneserzy industrialnych pozostałości najczęściej z aparatem w ręce. Niestety budynek jest jednym z pierwszych, który wita klientów PKP jadących od strony Chojnic. Starostwo nie ma pomysłu co zrobic z ruiną. Kupców nie ma, a rozbiórka to na chwilę obecną zbyt duży wydatek. 18.05.2012 09:07    2
Wojna o "Ratusz". Radni przeciwko wydawaniu biuletynu informacyjnego Urzędu Miasta
Wojna o "Ratusz". Radni przeciwko wydawaniu biuletynu informacyjnego Urzędu Miasta
Od dłuższego czasu pomiędzy prezydentem Edmundem Stachowiczem a radnymi opozycji trwa wojna o urzędowy biuletyn pn. "Ratusz". Na etapie projektowania tegorocznego budżetu wnioskiem radnych środki na ten cel zostały obcięte. Biuletyn ukazuje się nadal, a przeciwnicy twierdzą, że prezydent wykorzystuje pismo do darmowej promocji. 17.05.2012 10:14    14
Dawcy mogą korzystać z basenu nieodpłatnie. Uchwała rodziła się w bólach
Dawcy mogą korzystać z basenu nieodpłatnie. Uchwała rodziła się w bólach
Rada Miasta Starogardu Gd. potrzebowała dwóch podejść do uchwały w sprawie bezpłatnego udostępnienia pływalni przy szkole podstawowej nr 1 honorowym dawcom krwi. Ostatecznie przeszła 14 głosami "za". Przywilej dla dawców potrwa jednak tylko do 31 grudnia 2012 r. 17.05.2012 09:55    8    1
Mali rycerze Maryi. Pierwsza Komunia Święta
Mali rycerze Maryi. Pierwsza Komunia Święta
Maj to miesiąc, w którym dzieci klas drugich szkół podstawowych przystępują do Pierwszej Komunii Św. Jest to sakrament, poprzez który symbolicznie młody człowiek zostaje przyjęty do grona tych, którzy bezpośrednio obcują z Bogiem. Dzieci szczególnie są pod opieką Matki Boskiej oraz Jezusa Chrystusa. W Nowym Testamencie sam Chrystus gorąco się wypowiadał o dzieciach: „Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie” (Mt. 19, 14). My wszyscy powinniśmy być właśnie jak takie dzieci, posiadać ten ich niczym nieskalany świat, cieszące się z drobiazgów, ufające bezgranicznie Bogu. 17.05.2012 09:42
Jak żyć? Żyć z pasją! Towarzystwo miłośników fotografii w Starogardzie Gd.
Jak żyć? Żyć z pasją! Towarzystwo miłośników fotografii w Starogardzie Gd.
Zdjęcia mają magiczną moc. Zatrzymują na zawsze jedną chwilę, która już nigdy się nie powtórzy. Nigdy nie będziemy już w tym samym miejscu, nie przeżyjemy ponownie tego samego zdarzenia. Fotografia pozwala nam jednak do tego wrócić. 17.05.2012 09:02    1
Dzielnicowy odzyskał skradzione audi
Dzielnicowy odzyskał skradzione audi
Dzielnicowy ze Skarszew odzyskał skradzione na terenie Trójmiasta audi. Odnaleziony przez funkcjonariusza samochód zaparkowany był na jednym z osiedlowych parkingów. Warty około 30 tys. zł pojazd został zabezpieczony przez policję i niebawem wróci do swojego właściciela. 16.05.2012 12:14    1
Jechał bez prawa jazdy, był pijany i poszukiwany
Jechał bez prawa jazdy, był pijany i poszukiwany
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, którego zatrzymali policjanci ze Zblewa. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 50-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania oraz jest osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. 16.05.2012 12:08
Alarm w Galerii Szwarc!
Alarm w Galerii Szwarc!
Ok. godz. 10.20 w budynku Galerii Szwarc przy ul. Kościuszki włączył się alarm pożarowy. Pracownicy sklepów oraz klienci z powodu gęstego i duszącego dymu wybiegli na zewnątrz. Po chwili na miejscu pojawiły się trzy wozy Straży Pożarnej oraz jeden wóz OSP. Prawdopodobnie powodem było zwarcie instalacji elektrycznej. 16.05.2012 11:35    14
Żywy pomnik dla śp. Lecha i Marii Kaczyńskich. Uhonorują Parę Prezydencką Dębami Pamięci
Żywy pomnik dla śp. Lecha i Marii Kaczyńskich. Uhonorują Parę Prezydencką Dębami Pamięci
Radni PiS wyszli z pomysłem uhonorowania śp. Lecha i Marii Kaczyńskich w postaci Dębów Pamięci. Drzewa mają zostać zasadzone na terenie całego powiatu. W imieniu Klubu Radnych PiS Rady Powiatu Starogardzkiego ogólnopolską akcję „żywy pomnik natury Dąb” poświęcony Marii i Lechowi Kaczyńskim zainicjował radny powiatowy Tadeusz Pepliński. 16.05.2012 09:16    10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kamila Treść komentarza: czy jest gdzieś petycja w sprawie zdjęcia flagi Ukraińskiej ze Starostwa Powiatowego? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Czy ukraińska flaga zniknie sprzed Starostwa? Domagają się tego mieszkańcy oraz radny Autor komentarza: Jak zawsze... Treść komentarza: ... "śmietanki towarzyskiej" Starogardu to nie interesuje. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:01 Źródło komentarza: Historyczny krok dla Pomorza: Parlament mówi „TAK” dla metropolii. Teraz czas na decyzję Prezydenta Autor komentarza: Y€b@ć upa i bandere Treść komentarza: Wszyscy ukradlińcy do siebie Data dodania komentarza: 14.06.2026, 12:43 Źródło komentarza: FELIETON: Koniec ukraińskiego snu Autor komentarza: Koko Treść komentarza: Policja LPR i technik ale Karetki to co już nie warto wymienić??? Gdyby nie ratownicy z ZRM w Skarszewch ta dziewczyna by nie żyła , szybka reakcja , podjęte decyzje o przysłaniu LPR to ich zasługa więc te informacje to są beznadziejne Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:17 Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton Autor komentarza: tutam Treść komentarza: Mogę spytać po co macie kącik "Napisz do nas", skoro to nie działa? Tak się boicie spamu, że zablokowaliście? Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:07 Źródło komentarza: [AKTUALIZACJA] Trwa policyjna obława. 75-latek leżał w kałuży krwi. Mundurowi poszukują Mateusza G. Autor komentarza: kto ma wiedzieć ten wie Treść komentarza: Każdy mężczyzna ma na sobie kask, tylko nie każdy regularnie ściąga z niego pokrowiec Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton
Reklama