niedziela, 25 września 2022 09:57
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kultura

Konkurs na flagę Kociewia rozstrzygnięty!
Konkurs na flagę Kociewia rozstrzygnięty!

W ubiegłym tygodniu Komisja Konkursowa zebrana w Pelplinie Dokonała ona rozstrzygnięcia konkursu na flagę Kociewia. Komisja reprezentowała wszystkie podmioty i samorządy, które są zainteresowane istnieniem symboliki wizualnej naszego regionu. Składała się z przedstawicieli rozmaitych kociewskich i – szerzej – pomorskich organizacji społeczno-kulturalnych, lokalnych grup działania i samorządów z trzech kociewskich powiatów: starogardzkiego, świeckiego i tczewskiego. Każda zainteresowana instytucja i organizacja mogła zgłosić swojego delegata.

18.08.2022 10:05    13    1
Szeroki asortyment artykułów szkolnych kupisz w placówce pocztowej
Szeroki asortyment artykułów szkolnych kupisz w placówce pocztowej

Szeroki asortyment artykułów szkolnych kupisz przy okazji wizyty w placówce pocztowej. W placówkach Poczty Polskiej można kupić nie tylko szeroki wachlarz przydatnych produktów na każdą okazję, ale także asortyment sezonowy. W czasie wakacji Klienci znajdą w urzędach i filiach Spółki przedmioty, które umilą i urozmaicą wypoczynek. Jednak do końca sezonu urlopowego coraz bliżej, dlatego asortyment dostępny w placówkach pocztowych uzupełniliśmy o produkty niezbędne każdemu uczniowi. Tak jak inne sieci sprzedażowe, Poczta Polska oferuje szeroki asortyment artykułów szkolnych. Są wśród nich towary niezbędne zarówno młodszym, jak i nieco starszym uczniom: artykuły piśmiennicze, zeszyty, bloki, teczki, naklejki i okładki na zeszyty, farby, kredki, flamastry, kleje, piórniki, worki szkolne, gumki, nożyczki, pędzelki, plastelina, temperówki, zestawy geometryczne, lektury szkolne, wydawnictwa edukacyjne dla dzieci itp. Produkty oferowane w placówkach pocztowych cechuje dobra jakość, ciekawe wzornictwo i przystępne ceny.

17.08.2022 08:26
Już jutro Osiecki Dancing przy muzyce zespołu Dwa plus Dwa!
Już jutro Osiecki Dancing przy muzyce zespołu Dwa plus Dwa!

OSIEK. Już w niedzielę, w nocy z 14 na 15 sierpnia odbędzie się impreza gminna pt. "Osiecki Dancing", czyli zabawa taneczna w rytmie największych przebojów dawnych lat, podczas której przeniesiemy się w przeszłość i zawirujemy w tańcu przy takich utworach, jak na przykład "Kawiarenki".

13.08.2022 09:51
Reklama
Odpust św. Rocha w Bytoni już w najbliższą niedzielę!
Odpust św. Rocha w Bytoni już w najbliższą niedzielę!

BYTONIA. Wspólne świętowanie odpustu św. Rocha w Bytoni ma już piękną i długą tradycję. Po przerwie związanej z pandemią – radosne i huczne świętowanie odpustu powraca i to już w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia br.! Sołtys wraz z Radą Sołecką Bytoni, tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich oraz OSP Bytonia serdecznie zapraszają na tegoroczne obchody! Będzie gwarno, wesoło, kolorowo i smacznie!

12.08.2022 15:27    11    1
[FOTO] XXI Festiwal Historyczny VIVAT VASA! w Gniewie już za nami...
[FOTO] XXI Festiwal Historyczny VIVAT VASA! w Gniewie już za nami...

To był niezapomniany weekend z masą atrakcji. Mieszkańcy i turyści przebywający w Gniewie w dniach 5 – 7 sierpnia byli świadkami brawurowych szarż husarii, intensywnego ostrzału muszkietów i artylerii, zaciętych starć piechoty oraz jarmarcznego zgiełku. Tłumy miłośników historycznych wrażeń wzięły udział w wyjątkowym widowisku historyczno-batalistycznym „Bitwa pod Gniewem 1626”.

11.08.2022 15:21
[FOTO] III Spot Pojazdów Klasycznych w Bobowie - frekwencja dopisała
[FOTO] III Spot Pojazdów Klasycznych w Bobowie - frekwencja dopisała

W niedzielę, 7 sierpnia br., na placu targowiska w Bobowie odbyła się III edycja Spotu Pojazdów Klasycznych, organizowana przez Sołectwo Bobowo oraz nieformalną grupę Klasyczni Starogard. Dopisała zarówno obecność właścicieli pojazdów klasycznych, jak i oglądających. Wydarzenie uświetniły liczne konkursy z nagrodami, m.in. konkurs na „Najlepiej dopasowaną stylizację (ubiór) właściciela do czasów świetności jego pojazdu”, w którym rolę jury pełniła publiczność. Była też strefa gastronomiczna, dmuchana zjeżdżalnia i kącik z kolorowankami dla dzieci, a także możliwość zaplecenia sobie warkoczyków u zdolnej Pauliny. Muzykę na żywo zapewnił Goorsky Squad.

09.08.2022 15:24    1
Reklama
Tak się bawi, tak się bawi Bobowo vol.5
Tak się bawi, tak się bawi Bobowo vol.5

Na zielonym boisku przy Szkole Podstawowej w Bobowie, w piątek (5 sierpnia), odbył się, już po raz piąty, festyn z cyklu „Tak się bawi Bobowo”. Mimo przelotnych opadów (i burzy) publiczność bawiła się znakomicie.

09.08.2022 07:57    5
Technikum nr 1 ze Starogardu wśród szkół dofinansowanych w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę”
Technikum nr 1 ze Starogardu wśród szkół dofinansowanych w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę”

W dniach 20 – 22 czerwca 2022 r. pięćdziesięciu uczniów Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim uczestniczyło, pod opieką nauczycieli, w wycieczce zorganizowanej w ramach ogólnopolskiego programu „Poznaj Polskę”. Przygotowany przez polonistki, Ewę Balcerzak i Lucynę Bielińską-Sytek, wniosek otrzymał akceptację merytoryczną i finansową Ministerstwa Edukacji i Nauki, co przyczyniło się do pozyskania wnioskowanej kwoty na realizację wyjazdu do Krakowa, Oświęcimia i Bochni, po podpisaniu porozumienia przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim.

08.08.2022 13:23    1
Odeszła Teresa Ferenc
Odeszła Teresa Ferenc

1 sierpnia 2022 r. zmarła Teresa Ferenc, wybitna polska poetka, od 1975 r. związana z Wybrzeżem.

03.08.2022 09:33
Reklama
[PROGRAM] Już w weekend wielka impreza w Bobowie! Wystąpi zespół Baciary!
[PROGRAM] Już w weekend wielka impreza w Bobowie! Wystąpi zespół Baciary!

Już w najbliższy weekend w Bobowie zapowiada się wielka impreza! Na mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji i fantastyczna muzyka!

02.08.2022 09:30    1    2
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama