Czwartek, 24.01.2019

Zniknęły tablice ogłoszeniowe. Mieszkańcy tęsknią za lokalnymi centrami informacji

  • 23.09.2017, 06:00
  • redakcja
Zniknęły tablice ogłoszeniowe. Mieszkańcy tęsknią za lokalnymi centrami informacji
Podziel się:
Oceń:
Nasi Czytelnicy powiadomili nas, że około miesiąc temu zniknęły tablice ogłoszeniowe z okolicy ulic Pomorskiej i Hallera. – Wywieszano tam m.in. nekrologi. Dla starszych ludzi to często jedyna informacja o odejściu znajomych z osiedla... - Brakuje nam tego – usłyszeliśmy od jednej z naszych Czytelniczek. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Miejskim Zakładem Komunikacji. – Nowe tablice ogłoszeniowe zostaną zamontowane najprawdopodobniej jeszcze we wrześniu – zapewnia MZK.

Jak mówią nasi Czytelnicy, brak tablic ogłoszeniowych jest bardzo uciążliwy. 
- Wywieszano na nich między innymi nekrologi. Tego brakuje nam najbardziej – mówi mieszkanka Starogardu Gd. – Często te tablice to jedyne źródło zawiadomień, że umarła znajoma czy znajomy z osiedla. Były też ogłoszenia, że komuś zwierzę zaginęło, że ktoś coś wynajmie, odda czy czegoś poszukuje. Przy takiej tablicy wszyscy się zatrzymywali. A teraz tego nie ma, zdjęli je około miesiąc temu. Co się z nimi stało? Czy jest szansa, by wróciły? Bardzo nam ich brakuje – słyszymy od naszej Czytelniczki. 
O sprawie postanowiliśmy porozmawiać w Miejskim Zakładzie Komunikacji. Jak się dowiedzieliśmy, tablice rzeczywiście zostały zdjęte, ponieważ miały trafić do renowacji. 
- Tablice przy ul. Pomorskiej i Hallera rzeczywiście zostały zdjęte. Miały trafić do renowacji, jednak ich stan był gorszy, niż przewidzieliśmy. Dlatego postanowiliśmy zamówić nowe tablice – poinformowała nas Grażyna Maciąg. 
Jak ustaliliśmy, mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. Lada dzień, najprawdopodobniej jeszcze we wrześniu, zostaną ustawione nowe tablice ogłoszeniowe. 

 

_redakcja
  • TAGI:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tutam
tutam 23.09.2017, 21:08
I jeszcze jedno: niech władze miasta wespół z Policją i Strażą Miejską zrobią coś z tymi paskudnymi wrakami starych samochodów, które reklamują "skup aut". Pojazdy takie stoją w kilku miejscach miasta, mają powybijane szyby (bo menel czy nastoletni chuligan jak widzi opuszczone auto to od razu bije szybę - dla draki albo dla wyhaczenia radia czy innego przyrządu), prędzej czy później ktoś to podpali (też dla draki). W ogóle należy się zastanowić nad legalnością "skupu aut" - czy tego typu działalność nie polega na przestępczym "przeszczepianiu" tabliczek do kradzionych aut w celu "legalizacji"? W takich np. Niemczech szpecące "reklamy" są zakazane: osoba która wystawi takie dziadostwo bardzo szybko ma wizytę smutnego pana z odpowiedniego urzędu. A w Polsce?
abc
abc 28.09.2017, 10:03
z tymi złomami dawno już powinni zrobić porządek
kalina
kalina 28.09.2017, 14:03
zgłaszajcie namiary na te złomy do urzędu skarbowego i celnego -szybko zrobią porządek
1972
1972 28.09.2017, 13:58
Chyba z tobą kierowni..ku
Justyna
Justyna 25.09.2017, 14:19
Tablice zniknęły nie tylko na Hallera i Pomorskiej ale z osiedli też. Kto dał państwu z mzk takie prawo aby likwidować tablice w dobrym stanie?
tutam
tutam 23.09.2017, 20:59
A ja uważam, że lepsze i ładniejsze od tablic są słupy ogłoszeniowe. Tylko nie takie jak koło kina "Sokół" gdzie idiotyczną i łajdacką wyłączność plakatowania ma SCK (moim zdaniem taka wyłączność jest bezprawna i pachnie zakazaną w Polsce cenzurą prewencyjną).
xd
xd 23.09.2017, 11:09
rzeczywuscie wielka tragedia
Hela
Hela 23.09.2017, 16:25
Dla Ciebie to może nic takiego , tylko tabkice ogloszen. Jednak dla wielu osób to jedyna forma informacji. To dzięki takim tablicom ludzie dowiadują sie np.o śmierci swojego znajomego lub innym istotnym informacją .

Pozostałe