Poniedziałek, 19.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Bóg uzdrawia dziś. O Bogu po ludzku. Ksiądz Karol Ciesielski przybliża ludziom przesłanie Boga

  • 07.02.2016, 05:21
  • Red.
Bóg uzdrawia dziś. O Bogu po ludzku. Ksiądz Karol Ciesielski przybliża ludziom przesłanie Boga
Podziel się:
Oceń:
Ksiądz Karol Ciesielski – wikariusz w Parafii pw. świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Starogardzie Gdańskim przybliża nam Ewangelię według świętego Mateusza.Ksiądz Karol od wielu lat prowadzi także bloga, na którym wyjaśnia trudne, czasem niezrozumiałe przesłanie Boga.

Kocham czytać Biblię, szczególnie Ewangelie.  Moim ulubionym fragmentem, którego nauczyłem się na pamięć są słowa Jezusa, jakie przekazał ON apostołom, nim wstąpił do nieba: Jezus ukazawszy się Jedenastu powiedział do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie». Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdził naukę znakami, które jej towarzyszyły ". (Mt 16, 15-20)

,,Kto we Mnie wierzy...”
To nie jest żadna zachęta typu „ a może poszlibyście”. To jest nakaz! „Weźcie się do roboty, ruszcie się, Ja będę  z wami, doświadczycie mocy Ducha”. Na domiar wszystkiego, Jezus daje oszałamiającą obietnicę: "kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem i większe od tych uczyni ... o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię ... o cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię" (J 14, 12-14). On polecił też uczniom czynić te same rzeczy, które i On czynił: "uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy" (Mt 10,8). Stąd też Kościół odpowiada na to wezwanie, nie może siedzieć cicho, nie może bać się uzdrawiać, uwalniać, nie może patrzeć z podejrzliwością na cuda i znaki. To jest jego misja. Mówić o Bogu, który żyje i działa. Modlitwy o uzdrowienie czy uwolnienie są zaś wypełnieniem tego nakazu, a nie niepotrzebnym, nowoczesnym udziwnieniem. Nikt nie może zaprzeczyć słowom i dziełom Jezusa. To jest fakt, realizujący się także przez tych, którzy mają wiarę.


Dalszą część tekstu Księdza Karola Ciesielskiego znajdziesz w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej!


Red.

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

N
N 16.07.2019, 10:27
Człowiek sam sobie robi ból .Święte słowa naszego proboszcza.Uświadomiłam sobie że sama robię sobie ból.Ludzie którzy tutaj tak piszą nie za ciekawie to też robią sobie ból , są oddaleni od Ducha Świętego.
roman
roman 13.07.2019, 14:45
wypowiedzieć konkordat , opodatkować kk , rozliczyć tych zboków w koloratkach za pedofilię , pijaństwo , *** i złodziejstwo !!!
PP
PP 15.07.2019, 22:50
A na sam koniec albo na sam początek pomodlić się.Bóg jest nad każdym ,jeśli jakiś mały procent księży tak właśnie czyni to Bóg nad nimi jest.Natomiast dużo księży jest dobrych.Niedługo będzie podatek za modlitwę.Albo za powietrze.
Osoba która uwielbia te Msze Święte
Osoba która uwielbia te Msze Święte 09.07.2019, 16:15
Msza Święta uzdrawiająco uwalniająca piękna .Dlaczego inni nie lubią ,lęk że Duch Święty wygasi z nas zło.Czy słaba psychika, a może boimy się dotknięcia Ducha Świętego bo jesteśmy za grzeszni.Bóg już wam wybaczył ,wygasi z was zło,uwolni, uzdrowi.
N.P
N.P 08.07.2019, 17:21
Byłam na Mszy Świętej uzdrawiającej.Są cuda , uzdrowienia,uwolnienia, rozmawiam z Duchem Świętym,innym razem słyszę głosy aniołów.To cuda. Duch Święty działa.WSPANIALE ŻE SĄ TE MSZE ŚWIĘTE. Wspaniale że każdego dnia możemy wezwać Ducha Świętego .
Czytelniczka
Czytelniczka 08.07.2019, 18:25
Wspaniałe są to Msze Święte uzdrawiająco uwalniające.
09.02.2016, 14:45
[quote]
Za pieniądze zrobią wszystko?A przykazania są dla "baranów " ? [/quote]
Któż ciebie, synu lub córko, przemienił z palikociarza w KODowca? Czyżby dokonał tego szatan, wspierający fundacje walczące z mową nienawiści?
P
P 08.07.2019, 18:23
Módlmy się.Ufajmy Duchowi Świętemu.
09.02.2016, 18:53
.....z.woli bożej Gej.
Pamiętaj ze Bóg kocha nas wszystkich.
N
N 09.07.2019, 17:03
Tak porządny
N.P
N.P 09.07.2019, 16:28
Porządny może nawet za porządny. Ale to dobrze.
N.P
N.P 09.07.2019, 17:20
Sory, niechcący złą rączkę kliknęlam,ta zielona miała być, tak porządny ksiądz
Czytelniczka
Czytelniczka 08.07.2019, 17:29
Bóg kocha nas wszystkich.Ale to Bóg jest Sędzią ,jak to dobrze . A ksiądz jest porządny .Nie osądzajmy ,bo mniej niż promil księży jest nieporządnych to nie oznacza, że każdy. Nasz osąd często a może zawsze niesprawiedliwy rani.
N
N 08.07.2019, 18:33
A jeśli już jest sie pewnym że dany ksiądz jest nieporządny to nie osądzajmy go ,pomódlmy sie za niego , a tymbardziej nie osądzajmy poprzez pryzmat zła tych porządnych niewinnych tylko temu bo jakis maly procent jest jak pisałam nieporządnych.
N
N 09.07.2019, 17:14
A tymbardziej nie osądzajmy poprzez pryzmat zła.Naszego zła . To że tak nieliczni księża są nieporządni, ale liczni porządni, a wśród nas a tak osądzamy czy już nie ma Sodomy i Gomory
08.02.2016, 10:33
Duże NIE za "manipulacje" polityczno finansowe ks. L i ks.D z parafii wiejskich !
Wstyd panowie bo zachowaliście się przed wyborami samorządowymi jak judasz co za czterdzieści srebrników "sprzedał Jezusa ?
Duże Nie dla Chyły za" gracza " w tej sprawie ? Wskazówka dla wicka:Chata Kociewia i kasa.....na dachy powinna być wolna od politykierstwa !!!!!

N.P
N.P 08.07.2019, 18:22
Wzywajmy Ducha Świętego.
P.N
P.N 08.07.2019, 18:06
Proszę się pomodlić do Ducha Świętego. Pomaga .
08.02.2016, 10:38
Za pieniądze zrobią wszystko?
A przykazania są dla "baranów " ?
Angel
Angel 13.07.2019, 12:04
Tylko daran Tak może napisac ale najlepiej ugryze się W język baranie
Owieczka
Owieczka 08.07.2019, 17:40
A ja myślałam ,że dla owieczek są przykazania. Za pieniądze? Dlaczego osądzamy ,do tego tak niesprawiedliwie. Od tego jest nasz Pasterz. Życzę aby odczuć działanie Ducha Świętego.
kler
kler 08.02.2016, 08:46
dla ślepo wierzących baranów takie bzdety można publikować. Zdrowo rozsądkowy człowiek już dawno obudził się i przejrzał na oczy , że mamona rządzi kościołem- kościół najmniej ma wspólnego z wiarą. Niech zlikwidują fundusz kościelny na który składa sie każdy obywatel wierzący i nie wierzący. Proponuję wprowadzic jak w Niemczech osoby deklarujące wiarę z automatu ściągany jest odpowiedni podatek na dany kościół. Jak sądzicie jaki odsetek byłby w Polsce gdyby wprowadzono taki podatek?
P.N
P.N 08.07.2019, 17:43
A jaki ma być?Kościołem Kieruje Duch Święty.
xxx
xxx 07.02.2016, 19:16
Kochani Pasterze! Bierzcie przykład z Naszego Papieża Franciszka! Fundnijcie jakiemuś choremu dzieciakowi z waszej parafii rehabilitację, jeździjcie trochę tańszym autem. Sami sprzątajcie teren wokół waszego kościoła. A ludzie będą was bardziej szanować.
N.P
N.P 08.07.2019, 17:56
Czyżby?Jeżeli ludzie bardziej za to szanują to polecam ,xxx sprzątać teren wokół Kościoła,bo każdego jest Kościół. I do każdego to należy. Katecheta ksiądz jedną pensję oddaje dla potrzebujących. My też tak powinnyśmy być altruistami,prawda.A auto tak tu powinna być skromność. Ale dużo księży jest skromnych. To tak jak wśród nas.Pozdrawiam
Angel
Angel 02.08.2019, 02:09
Niech się ludzie cisza Ze ksiądz Tam autem jeźdz bo w czasie kolęd wszystko się Spieszy 😊
07.02.2016, 17:43
W pierwszej kolejności powinni być uzdrowieni niektórzy księża...z pychy i materializmu.
Trudno uwierzyć,ze wstydu nie mają łamiąc bezwstydnie przykazania....
Oceniają i pouczają zwyczajnych ludzi a sami czują się i zachowują nie jak księża ale książęta.Zamiast nieś dobre słowo do ludu do dzielą...na lepsze i gorsze sorry.
W wszystkim chcą mieć ostatnie słowo....manipulują wiejskim ludem?
Do takich "sług bożych" należy ks.L..ek i D....ek.
Mylicie się jesli sądzicie że na wsi wszyscy bezkrytyczne wierzą wam.....?
Angel
Angel 13.07.2019, 12:10
A Co Ty dobrego robisz?pozatym Ze osadzasz wez lustro i Pomysl
Natali
Natali 15.07.2019, 23:18
Lustereczko powiedz przecie .Kto jest najpiekniejszy w świecie. A lusterko.Wyjdz bo zasłaniasz.' Jak tam'Angel ,widze otworzyłaś się na działanie Ducha Świetego . Siostro
Angel
Angel 02.08.2019, 02:14
Oczywiscie że Ja 😋😉
Nat
Nat 15.07.2019, 22:58
Mądre
N.P
N.P 08.07.2019, 18:00
Módlmy się do Ducha Świętego.Wzywajmy Ducha Świętego. Pozdrawiam
07.02.2016, 17:59
To się liczy dla dużej rzeszy uduchowionych sług....
P.N
P.N 08.07.2019, 18:02
Modlitwa do Ducha Świętego,Jest wartościowa. Polecam
tak tylko
tak tylko 08.07.2019, 19:45
Raz widziałem ducha, ale kiedy zapytałem czy to jest ten święty - nic mi nie odpowiedział tylko zniknął, a potem się przebudziłem.
Angel
Angel 13.07.2019, 12:07
A Jak wygląda dich święty?
NAT
NAT 15.07.2019, 22:57
Duch Święty jest w postaci Gołąbka.CZASEM WIATR. CZASEM USŁYSZYMY GŁOS.ALE TRZEBA OTWORZYĆ SERCE ANGEL'
Nati
Nati 16.07.2019, 09:26
Duch Święty jest w postaci Gołębicy. Jak zapytałam na Mszy Uzdrawiająco Uwalniającej Ducha Świętego o uwolnienie mnie od pewnych ludzi .To Duch Święty odpowiedział mi bardzo psychologicznie,ma piękny męski głos.Nie spodziewałam się odpowiedzi.Jestem ciekawa bo czuję że Duch Święty zajął się tą moją sprawą i myślę jak to będzie. Troche jestem zdziwiona tą odpowiedzią. Nie mówiąc o tym co w związku z tym działo się na kolejnej Mszy takiej.Mogę Ci nawet napisać jakie są głosy aniołow piękne czyste ale jakby głosy dzieci.Tak je słyszałam na jednej z takich Mszy.Czuję dzięki tym Mszom mam więcej energi, zdrowieje. Jestem lepsza. Moge Ci nawet napisac że tych z tamtej strony są piękne ,'wiem o tym bo jak miałam paraliże senne to słyszałam głosy męzczyzn piękne. Nie wiem czym sa te paralize i kogo to głosy. Ale dzięki tym Mszom na szczęście ich nie mam .Moze dzieją się te rzeczy abyśmy wiedzieli że istnieje tamten świat.Dziwne że ja tak mam . Trzymaj się.Rano zawsze wzywaj Ducha Świętego. A Anioła Stróża też proś o pomoc .My jesteśmy słabymi ludzmi.Temu ta pomoc jest piękna.Dzięki temu jesteśmy silniejsze. Pa Angel
Teolog
Teolog 17.07.2019, 15:58
Te głosy to anioły,które chronią danego człowieka w trakcie paraliży sennych. To dowód na istnienie nieba,piekła,walki ziemskiej.Kto jest bliski Boga nie ma łatwo. To piekło czyli paraliże, to ludzie niszczą nawet ci najblizsi, ta osoba dostaje Krzyże od Jezuska ,Jezusek tak kocha tę osobę,jednak te Krzyże mają w sobie gorycz i słodycz. Ale ta osoba ma rownież liczne łaski od Boga .
Czytelnik
Czytelnik 16.07.2019, 10:16
Ludzie którzy są blisko Boga mają paraliże senne.
Picipul
Picipul 16.07.2019, 10:42
Paraliże senne są straszne, psocą, nie pozwalają spać, a przez to funkcjonować.Psocą ludziom Boga,Bóg tym ludziom pomaga, oni są silniejsi dzięki temu.Dobrze że i te Msze pomagają tym ludziom.
P
P 09.07.2019, 16:07
Proszę wzywać Ducha Świętego.Siła potężna.Proszę wezwać ,zobaczy Pan tę Siłę.

Pozostałe