A jednak warto marzyć. Aquapark na Euro 2012!

  • 21.04.2008, 20:53
  • tekst i fot. Stanisław Sierko
A jednak warto marzyć. Aquapark na Euro 2012!

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek 14 kwietnia, w Urzędzie miasta Starogard Gdański zaprezentowano koncepcję zabudowy kwartału ulic Pomorskiej, Jana Pawła II, oraz Tadeusza Kościuszki. Jednym z elementów tej koncepcji jest budowa Aquaparku Neptun.
Jeszcze miesiąc temu informacja o możliwości powstania w Starogardzie aquaparku była pretekstem do żartu primaaprilisowego, który opublikowaliśmy w “Gazecie Kociewskiej” nr 13 oraz na stronie internetowej www.portalpomorza.pl. Żart ten był szeroko komentowany. Telefony do redakcji dzwoniły nieustannie. Internauci oblegali nasz portal. Najczęściej pojawiały się głosy sceptyczne. Prawie nikt nie uwierzył w to, że Starogard stać na taki luksus jak budowa aquaparku. Tylko nieliczni marzyciele i optymiści mówili, a dlaczego by nie?
I właśnie marzyciele mieli rację. W Starogardzie powstanie aquapark. Właściciele terenów w centrum miasta, panowie Tomasz Pastwa i Mariusz Szwarc zaprezentowali już gotową koncepcję zagospodarowania terenów po dawnej fabryce obuwia “Neptun”. Wizualizację tej koncepcji przygotowali projektanci z tczewskiego biura Atelier 21 a omówił ją właściciel biura, projektant Tomasz Gołuński.

Inwestycja handlowo-rekreacyjna obejmie ogółem teren około 3 hektarów.  Na część handlową planuje się przeznaczyć tylko 30 procent całości inwestycji. Obiekty zbudowane zostaną ze szkła i aluminium. Elewacja zewnętrza wykonana zostanie w przeważającej części z klinkieru aby obiekty współgrały z atmosferą starego miasta. Aquapark zajmie powierzchnię około 2 hektarów. Powstanie basen sportowy oraz 3 zjeżdżalnie. Jedna z nich będzie miała długość 120 metrów. Na pierwszym piętrze zlokalizowane zostanie Centrum Odnowy Biologicznej. Natomiast na drugim piętrze przewidziano trójtorową kręgielnię. Planuje się także przeznaczyć część inwestycji dla Multikina o 3 salach kinowych. Bardzo śmiałą propozycją jest wykorzystanie najwyższej kondygnacji na potrzeby parkingu samochodowego. To tylko wstępne założenia projektowe planowanej inwestycji.
Jej realizacja nie rozpocznie się wcześniej niż za około 1,5 roku ze względów proceduralnych. W tym czasie mogą nastąpić pewne modyfikacje przedstawionych wstępnie założeń projektowych.
Planowany czas realizacji inwestycji szacuje się na około 2 lata.
Zatem na korzystanie ze starogardzkiego aquaparku, kregielni i Multikina musimy jeszcze poczekać około 3,5 roku.
Krótko mówiąc inwestycja powinna być oddana do użytku tuż przed rozpoczęciem mistrzostw Europy Euro 2012.     

Wizualizację obiektów prezentujemy dzięki życzliwości Tomasza Gołuńskiego, właściciela biura projektowego Atelier 21. Dziękujemy
tekst i fot. Stanisław Sierko

Zdjęcia (3)

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

stg
stg 07.01.2011, 14:36
Aquapark w stg to bardzo bardzo dobry pomysł, mam nadzieje ze niedługo powstanie.
stg4
stg4 07.01.2011, 14:35
zrobcie aquapark nad czy wy sie zastanawiacie !!!??!!!??
stg
stg 07.01.2011, 14:34
Aquapark w stg to bardzo bardzo dobry pomysł, mam nadzieje ze niedługo powstanie.
sidor
sidor 25.04.2008, 15:16
Aquapark w Sopocie, w Gdańsku i ... w Starogardzie ! ! ! Wyburzą Neptuna, a na jego miejscu powstanie nowy, piękny AQUAPARK ! ! ! czego chciec więcej ? ! ? !
Sbig
Sbig 22.04.2008, 23:19
Skoro Chojnice mogą mieć aquapark to dlaczego Starogard nie? Tylko znając losy poprzednich, nieudanych basenów starogardzkich czarno to widzę.
Karolina_stg
Karolina_stg 22.04.2008, 11:15
Jest tyle ludzi głodujących bez dachu nad głową,szpitale toną w długach a oni kase przeznaczają na takie coś! Brak słów.Jak ktoś chce to niech se jedzie nad jezioro czy nad morze i niech się pluska do woli.
nn
nn 22.04.2008, 01:24
prezentuje sie ciekawie ;)

Pozostałe