Mimo wyraźnych oznaczeń wszedł do stacji transformatorowej - mężczyzna porażony prądem zmarł w szpitalu

  • 01.08.2022, 17:00
  • redakcja
Mimo wyraźnych oznaczeń wszedł do stacji transformatorowej - mężczyzna… MB

Podziel się:

Oceń:

STAROGARD GD. W niedzielę, 31 lipca br., w godzinach popołudniowych doszło do nietypowego, ale tragicznego w skutkach zdarzenia. Do działającej na terenie dawnej Huty Szkła w Starogardzie Gd. stacji transformatorowej, mimo wyraźnych znaków ostrzegawczych, dostał się 35-letni mężczyzna. W wyniku tego działania mężczyzna doznał bardzo poważnego porażenia prądem. Z miejsca zdarzenia został przetransportowany do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Do zdarzenia doszło na ogrodzonej posesji, należącej niegdyś do starogardzkiej huty szkła. Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, stacja była zamknięta, a na obiekcie widniały odpowiednie oznaczenia BHP, związane z transformacją napięcia, a także znaki ostrzegawcze, które stosuje się w przypadku obiektów, w których zaistnieć może duże zagrożenie dla życia i zdrowia, związane z ryzykiem porażenia prądem… Czy działanie mężczyzny było zatem celowe? Czy mógł on nie przewidzieć konsekwencji swoich czynów?

Na miejsce od razu skierowano służby

- W niedzielę po południu nasz dyżurny otrzymał informację o mężczyźnie, który wszedł do budynku stacji transformatorowej. 35-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego został rażony prądem, w wyniku czego doznał obrażeń ciała. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Mężczyzna w stanie przytomnym został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Do zdarzenia doszło w Starogardzie Gd. na ogrodzonej posesji, na której mieścił się budynek czynnej stacji transformatorowej. Policjanci przeprowadzili na miejscu czynności procesowe. Obecnie ustalamy dokładny przebieg tego zdarzenia – przekazał nam asp. sztab. Marcin Kunka.

O wypadku służby poinformować miała osoba postronna, będąca najprawdopodobniej pobliskim sąsiadem wspomnianej posesji.


Potrzebny był sprzęt mechaniczny

- 31 lipca, o godz. 14.05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego policji z prośbą o pomoc w wyciągnięciu osoby poszkodowanej z pomieszczenia transformatora, znajdującego się na posesji przy ul. Kościuszki 119 – informuje mł. asp. Michał Swobodziński z Komendy Powiatowej PSP w Starogardzie Gd.

-  Na miejsce zdarzenia zastano policjantów, którzy wskazali miejsce, gdzie znajduje się uwięziona osoba poszkodowana, porażona prądem elektrycznym. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego za pośrednictwem Zakładu Energetycznego. Następnie, przy użyciu sprzętu mechanicznego wyciągnięto osobę poszkodowaną z transformatora. Na miejsce przybył również ZRM, któremu osoba poszkodowana została natychmiast przekazana. Po zbadaniu mężczyzny przez ratowników medycznych, ZRM podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – relacjonuje naszym dziennikarzom przebieg zdarzenia mł. aspirant.


 

Skontaktowaliśmy się ze szpitalem

Z informacji, jakie udało nam się pozyskać wynika, że mężczyznę LPR przetransportowało do szpitala specjalistycznego w Gryficach, z którym podjęliśmy kontakt. Niestety rzecznik tamtejszego szpitala odmówił nam udzielenia jakiegokolwiek komentarza, chociażby potwierdzającego przyjęcie mężczyzny z obrażeniami porażenia prądem w tamtym czasie do wspomnianej placówki.
 

Tragiczny finał

W wyniku odniesionych obrażeń porażony prądem mężczyzna zmarł w poniedziałkowe przedpołudnie w szpitalu.

_redakcja

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ribi
ribi 02.08.2022, 23:55
Pewnie Grzesiu że się wini właściciela.
A jak 20 latek zaćpie się na śmierć to kto jest winny ?
- diler, co mu sprzedał...
Jak ktoś przed moim domem się poślizgnie i skręci nogę to też ja odpowiadam.
Jak bandyta wkradnie mi się do domu, a ja go odepchnę i na wskutek upadku coś sobie zrobi to JA dostanę większą karę niż on.

Welcome to poland...
kiker
kiker 02.08.2022, 22:00
Patologia w tym mieście kwitnie w najlepsze...Ostatnio idiota w nocy przy kamerach ciął sobie kwiatki przez płot!!! Apogeum idiotyzmu...
Grzegorz
Grzegorz 02.08.2022, 12:14
Czytam komentarze i nie wierze, że tyle ameb umysłowych jest w Starogardzie!!.Zaczynają winić właściciela obiektu, że nie posadził ich zdaniem na stróżówce ciecia, który by pilnował, bo przecież jak stwierdzili Tam Więcej Złomiarzy Przychodzi.Tym samym potwierdzacie, że facet wszedł na teren prywatny, do oznakowanego i zamkniętego transformatora który wydaje zapewne charakterystyczny dzwiek, żeby wynieśc złom.jeśli osoba posiadała niepełnosprawność intelektualną i nie wiedziała co robi to szczerze współczuje w innym wypadku niekoniecznie.Niedługo to złodzieje włamując się do prywatnych domów będą skarżyć właścicieli że narazili ich na utratę zdrowia lub życia.
ccccb
ccccb 02.08.2022, 14:15
Uwierz,uwierz,to przecież miasto debilnych gwiazdek!
antywasz
antywasz 02.08.2022, 11:09
a czemu zamazaliście tablice księcia? przecież i tak gdzie nie rzucisz kamieniem tam se cos przywłaszczył
tutam
tutam 02.08.2022, 11:02
Pewno złodziej metalu. Założył, że jak fabryka nieczynna, to i napięcia nie ma. Nie ma kogo żałować, na pewno była to osoba z marginesu społecznego.
Rychu z stg
Rychu z stg 01.08.2022, 18:34
"Amator" ala Elektryk wysokich napięć z Torunia

Pozostałe