XXI Mistrzostwa Świata w Kapele

  • 25.07.2022, 10:00
  • redakcja
XXI Mistrzostwa Świata w Kapele

Podziel się:

Oceń:

Wójt gminy Osieczna i Gminna Biblioteka Publiczna w Osiecznej zapraszają na XXI Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele, które odbędą się 30 lipca na stadionie gminnym w Szlachcie. Tego dnia na mieszkańców czeka wiele atrakcji i fantastyczna zabawa.

Teren Gminy Osieczna jest nie tylko bogaty w runo leśne i czyste powietrze, ale również w dziedzictwo kulturowe. Do ciekawych elementów kształtujących lokalne społeczeństwo należą tradycje kulinarne oraz gra „kapele”. Tradycje gry zachowały się we wsiach Osówek i Szlachta (do pierwszych lat po II wojnie światowej jeszcze grano w kapele na tym terenie).
Kapele to stara kociewska gra, polegająca na precyzyjnym rozbiciu kamiennego stożka ustawionego z pięciu kamieni. W grze uczestniczy od 4 do 7 zawodników. Gra jest grą indywidualną. Dawniej uczestnikami zabawy w kapele byli najczęściej pasterze krów i gęsi umilając sobie w ten sposób pracę.
Podczas trwania imprezy przewidziane są rozgrywki dla dzieci, dorosłych oraz zorganizowanych drużyn. Organizatorzy co roku przewidują również liczne atrakcje np. loterię fantową, czy wystawę sprzętu strażackiego. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 16.00.

 

_redakcja

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe