[FOTO, WIDEO] Włamanie do pracowni jubilerskiej w Skórczu! Policja poszukuje sprawców

  • 02.07.2022, 09:40
  • redakcja
[FOTO, WIDEO] Włamanie do pracowni jubilerskiej w Skórczu! Policja poszukuje… Fot/ scr/FB August Biżuteria

Podziel się:

Oceń:

W nocy z 30 czerwca na 1 lipca policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednej z pracowni jubilerskich na terenie powiatu starogardzkiego. Dyżurny, który przyjął zgłoszenie, natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy grupy dochodzeniowo-śledczej, technika kryminalistyki oraz przewodnika z psem tropiącym. Jak poinformował nas aspirant sztabowy Marcin Kunka, policjanci wykonali czynności procesowe oraz zabezpieczyli pozostawione przez przestępców ślady.

Obecnie policjanci szczegółowo analizują materiał z kamer monitoringu.
- Mundurowi rozpytują również okolicznych mieszkańców oraz prowadzą czynności operacyjne, które mają na celu ustalenie personaliów włamywaczy. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że sprawcy, to dwaj ubrani na ciemno mężczyźni o szczupłej budowie ciała i wzroście 170 i 190 cm - mówi oficer prasowy starogardzkiej policji.

 - Na szczęście biżuteria klientów oraz biżuteria do naprawy lub przerobienia nie została skradziona i jest bezpieczna. Wszelkie zamówienia również są niezagrożone - uspokaja właściciel pracowni jubilerskiej. - Skradzione zostały oryginalne, charakterystyczne bursztyny w srebrnej oprawie, srebrna biżuteria, pozłacane celebrytki, modułowe srebrne bransoletki z zawieszkami (tzw. charmsy) oraz wzorniki obrączek ślubnych. Za pomoc we wskazaniu sprawcy czeka nagroda - podsumowuje właściciel i informuje Gazetę Kociewską, że straty oszacowano na około kilkanaście tysięcy złotych, lecz liczenie wciąż trwa.

Policjanci poszukują świadków zdarzenia oraz oczekują na wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Osoby, które dysponują jakąkolwiek wiedzą na temat tego zdarzenia, proszone są o kontakt z Posterunkiem Policji w Skórczu pod nr telefonu 4774-27-276, lub najbliższą jednostką policji pod nr alarmowym 112. Informacje można również przekazać za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: [email protected]

_redakcja

Zdjęcia (5)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Qwerty
Qwerty 03.07.2022, 14:19
Franklin i Michael z GTA 5???
UncleSam
UncleSam 03.07.2022, 00:39
Za Panowania Konfederacji, to byście mieli łapy poobcinane. Także się cieszcie póki możecie.

Pozostałe