[FOTO] WRACAMY DO SPRAWY: Kierowca autokaru skazany. W wypadku ucierpiało 19 osób

  • 29.06.2022, 10:51
  • redakcja
[FOTO] WRACAMY DO SPRAWY: Kierowca autokaru skazany. W wypadku ucierpiało…

Podziel się:

Oceń:

1 czerwca 2022 roku Sąd Rejonowy w Żywcu skazał 53 letniego mężczyznę na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 2 lata za nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym, w następstwie której 19 osób odniosło obrażenia ciała.

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia 2020  roku na autostradzie A1 na wysokości  miejscowości Stanisławie. Autobus, którym  podróżowały jadące na kolonię dzieci najechał na barierę ochronną, co spowodowało jego przewrócenie.

- Jak ustalono, do wypadku  doszło w wyniku niezachowania przez kierującego autobusem ostrożności i dopuszczenia do chwilowej niedyspozycji fizycznej, co spowodowało brak stabilności  kierunkowej pojazdu i najechanie na barierę ochronną. W toku postępowania  nie stwierdzono aby niedyspozycja była spowodowana czynnikami niezależnymi od kierującego - mówi prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Prokurator zarzucił mężczyźnie nieumyślne  sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym, w następstwie której 19 osób odniosło  obrażenia ciała. Akt oskarżenia  w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Tczewie skierowała do Sądu we wrześniu  2021 roku.
- Wyrok w tej sprawie zapadł  1 czerwca 2022 roku. Sąd Rejonowy w Żywcu uznał oskarżonego  winnym zarzuconego mu przestępstwa i skazał na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 2 lata. Orzekł 2 letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na rzecz  19 pokrzywdzonych orzekł  nawiązki w kwotach po 2 500  tysiąca złotych - informuje prok. Wawryniuk.

 

_redakcja

Zdjęcia (9)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

STG
STG 29.06.2022, 21:42
Jakim cudem wyrok wydał Sąd w Żywcu, skoro wypadek miał miejsce na Kociewiu?????
Kaśka
Kaśka 29.06.2022, 12:39
A może redakcjo napiszesz jakie wyroki dostali ci co na Kosciuszki zmasakrowali gościa. Bo do tej pory nic nie czytałam.

Pozostałe