Tragedia nad jeziorem w gminie Zblewo! Utonął nastolatek

  • 26.06.2022, 08:48
  • redakcja
Tragedia nad jeziorem w gminie Zblewo! Utonął nastolatek

Podziel się:

Wczoraj w godzinach wieczornych nad jeziorem Wielkim Borzechowskim w gminie Zblewo doszło do tragicznego zdarzenia. Trzej nastolatkowie wybrali się nad wodę. Wszyscy wskoczyli do wody. W pewnym momencie jeden z nich nie wypłynął. Na miejsce wezwano służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18. Powiadomione służby natychmiast wyruszyły w wyznaczone miejsce. W akcji poszukiwawczo-ratunkowej brało udział 7 zastępów, w tym strażacy z okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendy Powiatowej PSP w Starogardzie Gdańskim. Na miejsce zadysponowano także specjalistyczną grupę wodno-nurkową z Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie. Poszukiwania odbywały się na wodzie i lądzie.

Około godziny 19.30 strażacy wyłowili z wody ciało 15-latka. Niestety, pomimo długiej reanimacji, lekarz stwierdził zgon nastolatka, mieszkańca powiatu starogardzkiego.

Czynności na miejscu przeprowadzili policjanci pod nadzorem prokuratora. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Tylko od początku czerwca w całej Polsce utonęło ponad 50 osób. Najczęstszą przyczyną takich tragedii jest alkohol i brak wyobraźni...

_redakcja

Komentarze (0)


Pozostałe