[WYNIKI] Nocą po Borach Tucholskich. Impreza na Orientację „Moczary ‘22”

  • 24.06.2022, 08:27
  • redakcja
[WYNIKI] Nocą po Borach Tucholskich. Impreza na Orientację „Moczary ‘22”

Podziel się:

Oceń:

W ubiegły weekend w miejscowości Studzienice w gminie Kaliska odbyła się Nocna Impreza na Orientację „Moczary ‘22”. W zawodach wzięło udział 43 zawodników z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Uczestnicy rywalizowali ze sobą na trasach w 5 kategoriach. Miłośnicy nocnych wędrówek mieli okazję zwiedzić ciekawe rejony przepięknych Borów Tucholskich, odkryć nieznane i mało oczywiste punkty, a także podziwiać przepiękny, ognisty blask księżyca, a kilka godzin później - wschód słońca.

W minioną sobotę do Studzienic zjechali zawodnicy z aż trzech województw. To wszystko za sprawą Nocnej Imprezy na Orientację „Moczary ‘22”, zorganizowanej przez Kociewski Klub Turystyczny. Baza zawodów zlokalizowana była w świetlicy wiejskiej, gdzie znajdowały się również start i meta. Niewiele po godzinie 21 odbyła się odprawa techniczna, podczas której wyznaczono minuty startowe. Posileni przepysznym ciastem zawodnicy z mapą w ręku i latarką na czole wyruszyli w teren.

Organizatorzy przygotowali aż 5 tras – 4 piesze i 1 rowerową. Dzięki temu każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a w zawodach mogły wystartować zarówno osoby próbujące swoich sił w InO po raz pierwszy, jak i te, które startują cyklicznie. W zależności od kategorii startujący mieli do pokonania od kilku do kilkudziesięciu kilometrów. Na całej trasie rozlokowane były punkty - tzw. lampiony kontrolne, ale nie zabrakło również punktów terenowych – w tym m.in. ogromnej ambony myśliwskiej, ciekawostek z tablicy dydaktycznej, czy liczby miejscowości uwzględnionej na drogowskazie.

Po kilku godzinach na metę zaczęli przybywać pierwsi zawodnicy, na których czekała gorąca zupa i ognisko z kiełbaskami. Uczestnicy dzielili się między sobą swoimi przeżyciami z trasy. Tym razem pogoda sprzyjała, nie było ani za ciepło, ani za zimno. Startujących oszczędził również zapowiadany przez synoptyków ulewny deszcz.
- Dziękujemy wszystkim za przybycie i za wspólną dobrą zabawę, za historie przy ognisku, jak pokonywali trasę, co im się podobało. To od uczestników dowiedzieliśmy się, że skrzynka lęgowa, którą mieli odszukać, była dla nietoperzy - mówi Gazecie Kociewskiej Anna Kamińska, organizatorka wydarzenia. - Mamy nadzieję, że zachęciliśmy uczestników do wędrówek po Borach Tucholskich i poznawania ich zakątków. Kociewie jest piękne i miejsca na kolejne imprezy czekają - dodaje Jarosław Kamiński.
Organizatorzy dziękują również mieszkańcom Studzienic, gminie Kaliska oraz Nadleśnictwu Kaliska.


Kolejne tego typu wydarzenie organizowane przez KKT odbędzie się we wrześniu. Już teraz serdecznie zapraszamy. Patronat medialny nad cyklem InO objęła Gazeta Kociewska i portal Kociewiak.pl.

Wyniki

TRASA POCZĄTKUJĄCYCH
I miejsce – Paweł Krompichowski (Sudzienice), Angelika Krompichowska (Starogard Gd.), Paulina Krompichowska (Starogard Gd.), Dominika Krompichowska (Starogard Gd.)
II miejsce – Alan Puckowski (Starogard Gd.), Magdalena Kamińska (Starogard Gd.), Marta Adamska (Starogard Gd.), Franek Adamski (Starogard Gd.), Ula Adamska (Starogard Gd.)
III Miejsce – Mateusz Kurowski (Studzienice), Bartosz Grabski (Studzienice), Nina Grabska (Studzienice)

TRASA MŁODZIEŻOWA/ ŚREDNIOZAAWANSOWANA
I miejsce – Maciej Niepomnik (Tadzino), Alicja Niepomnik (Tadzino)
II miejsce – Marcin Kottlewski (Starogard Gd.)
III miejsce – Arkadiusz Szyszka (Kokoszkowy), Mariola Szyszka (Kokoszkowy)
Nieklasyfikowani – Anna Kurowska (Studzienice), Renata Skrobisz (Studzienice)

TRASA ZAAWANSOWANA
I miejsce – Marek Wrona (Pruszcz Gd.)
II miejsce – Piotr Kaschuba (Wejherowo), Dariusz Okoń (Dromatowko)
III miejsce – Jędrzej Wasilewski (Starogard Gd.), Hanna Wasilewska (Starogard Gd.), Ireneusz Leszczyński (Starogard Gd.)
IV miejsce – Krzysztof Nowak (Gdańsk)
V miejsce – Marek Paruszewski (Gdańsk)

TRASA TRUDNA
I miejsce – Piotr Światkowski (Elbląg)
I miejsce – Piotr Woldrich (Gdańsk)
II miejsce – Jakub Hubert (Kosakowo)
III miejsce – Łukasz Zakrzewski (Lipinki Szlacheckie)
IV miejsce – Tomasz Kowalski (Bydgoszcz)
V miejsce – Robert Trzosowski (Starogard Gd.), Jacek Trzosowski (Starogard Gd.)
VI miejsce – Janusz Stocki
VII miejsce – Marek Paruszewski (Gdańsk)

TRASA ROWEROWA
I miejsce – Karol Wroński (Gdańsk)
II miejsce – Marek Głowala (Kwidzyn), Tomasz Picht (Ostrzyce)
III miejsce – Marcin Burchard (Kaliska), Kamil Burchard (Kaliska)
IV miejsce – Krzysztof Lewosz (Banino)
V miejsce – Marek Redlarski
VI miejsce – Grzegorz Szawkało

_redakcja

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe