Uciekał motocyklem przed policją. W czasie jazdy, rzucał w radiowóz różnymi przedmiotami

  • 23.06.2022, 09:53
  • redakcja
Uciekał motocyklem przed policją. W czasie jazdy, rzucał w radiowóz różnymi…

Podziel się:

Oceń:

Kara do 5 lat więzienia grozi 23-letniemu mieszkańcowi powiatu starogardzkiego, który uciekał na motocyklu przed policjantami. Mężczyzna bał się spotkania z mundurowymi, ponieważ nie miał uprawnień do kierowania tego typu jednośladem. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie motocyklem mimo braku uprawnień.

We wtorek, kilka minut po godzinie 18.00, policjanci ze Skórcza, zauważyli mężczyznę, który na widok mundurowych nagle wsiadł na motocykl i wspólnie z pasażerką próbował odjechać w przeciwnym kierunku. Policjanci postanowili zatrzymać tego motocyklistę do kontroli drogowej, jednak nie reagował on na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. W czasie próby ucieczki mężczyzna rzucił kaskiem oraz plecakiem w kierunku jadącego za nim radiowozu. O rozpoczęciu pościgu za uciekającym motocyklistą, policjanci poinformowali swojego dyżurnego, który przekazał informację na wszystkie patrole w terenie. Pościg odbywał się na terenie kilku sąsiadujących ze sobą miejscowości. Mimo, że przestępcy drogowemu udało się zgubić jadący za nim radiowóz, działania policjantów ze Skórcza i Lubichowa zakończyły się około północy sukcesem. Zarówno motocyklista, jak i jego pasażerka zostali zatrzymani, gdy ukrywali się na jednej z prywatnych posesji w miejscowości Mieliczki. Oboje trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj śledczy przeprowadzili dalsze czynności z udziałem zatrzymanego 23-latka oraz  jego 18-letniej pasażerki. W chwili zatrzymania mężczyzna był trzeźwy. W celu ustalenia, czy nie kierował pod wpływem środków odurzających, pobrana została krew. Wiadomo również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania i była to już jego druga próba ucieczki przed policjantami w celu uniknięcia kontroli drogowej. Do wcześniejszego zdarzenia doszło pod koniec maja na terenie powiatu świeckiego, a policjanci skierowali już w tej sprawie akt oskarżenia do sądu.

Policjanci zabezpieczyli motocykl, którym poruszał się 23-letni mieszkaniec Kociewia. W najbliższym czasie mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Poza tym mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Pamiętajmy, że jeżeli na drodze policjant wyda polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych (na ogół z urządzeń umieszczonych na dachu radiowozu), zwolnij i zatrzymaj się. Niezatrzymanie pojazdu w tej sytuacji zmusi policjantów do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza sytuację zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej, po ostatnich zmianach przepisów, kwalifikowane jest jako przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kali
kali 29.06.2022, 11:26
dodatkowo poza wyrokiem sądu powinni mu przetrzepać dup.sko , żeby nie mógł siedziec..
tomo
tomo 26.06.2022, 18:16
takie rzeczy nie mogą mieć miejsca , oby został surowo ukarany razem z pasażerką...
Czytelnik
Czytelnik 23.06.2022, 22:01
Uciekająca osoba przed oznakowanym radiowozem powinna być zatrzymana wszelkimi możliwymi sposobami z użyciem broni włącznie.Po zatrzymaniu pałowanko na miejscu a potem ścieżka zdrowia na komendzie skoro to nie pierwszy wybryk.Pasażerka również powinna usłyszeć zarzuty, zero przyzwolenia dla patoli.
AntycIX
AntycIX 23.06.2022, 17:27
He he.
Szacunek dla Ciebie kolego za akcje.
Pozdrawiam

Pozostałe