Dzień Dawcy Szpiku podczas Biegu Sokoła w Zblewie

  • 21.06.2022, 22:40
  • Źródło: UG Zblewo
Dzień Dawcy Szpiku podczas Biegu Sokoła w Zblewie

Podziel się:

Oceń:

Gorąco zachęcamy do udziału w Dniu Dawcy Szpiku, który odbędzie się w Zblewie już 25 czerwca!

Będzie to jedno z wydarzeń zorganizowanych podczas I Zblewskiego Biegu Sokoła, objętego cyklem Grand Prix Borów Tucholskich. Sportowców łączy bowiem nie tylko chęć biegania i aktywnego spędzania wolnego czasu, ale także – ogromne serce do pomagania. Dlatego na wszystkich biegach objętych cyklem Grand Prix Borów Tucholskich przeprowadzona będzie akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Podczas I Zblewskiego Biegu Sokoła akcja będzie przeprowadzona na stadionie w Zblewie. Namiot DKMS stanie w godzinach 13:00-18:00. Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Inicjatywa ta zrodziła się z potrzeby znalezienia dawcy szpiku dla czteroletniego Dominika ze Śliwic. W styczniu u chłopca zdiagnozowano ciężką anemię aplastyczną szpiku. Rodzice chłopca nie mogą być dawcami. Szukają osoby, która będzie zgodnym dawcą, która może uratować Dominikowi życie.

Dlatego też liczymy nas Was – mieszkańców Gminy Zblewo i całego regionu. Może pomożecie Dominikowi, a może innej osobie, której życie może uratować tylko przeszczep szpiku. Nie odkładajcie tej decyzji na później – życie chorych na białaczkę jest w naszych rękach!

 

Źródło: UG Zblewo

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe