Policjanci zatrzymali wandali, którzy pomalowali farbą kilkanaście metrów betonowego ogrodzenia

  • 17.06.2022, 14:05
  • Źródło: KPP Starogard
Policjanci zatrzymali wandali, którzy pomalowali farbą kilkanaście metrów…

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Skarszew zatrzymali 3 mężczyzn, którzy farbą w sprayu pomalowali kilkanaście metrów betonowego ogrodzenia. Wstępna wartość strat oszacowana została na kwotę 10 tys. zł. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

W czwartek 16 czerwca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał informację o wandalach malujących betonowe ogrodzenie. Do zdarzenia doszło ok. godz. 13:00 przy jednej z ulic w Skarszewach. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz natychmiast skierował na interwencję znajdujący się w pobliżu patrol. Gdy policjanci dotarli na miejsce, zauważyli osoby, które farbą w sprayu malowały betonowe przęsła płotu. Wstępna wartość strat powstałych w wyniku tej dewastacji oszacowana została na kwotę 10 tys. zł. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie 3 mężczyzn w wieku od 18 do 26 lat. Podczas przeszukania okazało się, że najstarszy z nich miał przy sobie plastikowe pudełko, w którym znajdował się susz roślinny. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana.

Mieszkańcy powiatu starogardzkiego zostali doprowadzeni do miejscowej komendy, gdzie spędzili noc w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Dzisiaj śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty. Za zniszczenie mienia, w tym przypadku ogrodzenia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że akty wandalizmu niweczą działania, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców i przestrzeni, w której mieszkamy. Wydatki na naprawę takich wybryków chuligańskich i usuwania szkód ponosimy my wszyscy. Policjanci informują, że umieszczanie napisów i symboli na elewacjach budynków, kładkach, w przejściach podziemnych, niszczenie znaków drogowych, lamp ulicznych, przystanków autobusowych i małej architektury podlega odpowiedzialności karnej.
 

Źródło: KPP Starogard

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

niekibic
niekibic 24.06.2022, 16:18
nie sposób nie zauważyć, że najwiecej nienawiści to płynie z komentarzy lokalnych patriotów, krystalicznie czystych myślicieli, filantropów. osobiście nie trafia do mnie ta forma sztuki (tak, to jest sztuka) i można tego nie lubić (dewastacja mienia to inna sprawa) ale straszenie chłopaków celą i stosunkami analnymi za graficiarstwo to jest taki poziom oderwania od rzeczywistości, że nie ma możliwości aby osoba, która to pisała, miała trzycyfrowe IQ. Nie dyskutuję o treści tego malowidła, to nie ma znaczenia. Te kibicowskie malowidła w większości tak samo upiększają krajobraz jak bilbordy z martwymi płodami, jedno i drugie ma swych odbiorców w społeczności. no ale się odpalił jeden prokurator z dziury w doopie i drugi mu wtóruje „kakao, hemoroidy”, ludzie, nikogo nie interesują Wasze łóżkowe klimaty. posiadał konopie, CO ZA ĆPUN!! piszą ludzie którzy walą wódę w „boskieciałko” bo „hehe, długi weekiend śwagier”. I już mądrala wie, że nie pracują, nie uczą się, są na utrzymaniu rodziny. A więc i ja dopowiem, jestem przekonany, że jesteś smętnym dziadem, starym pierdzielem, dla którego największą w życiu frajdą jest „dobry i niedrogi” kebab. Dla Ciebie to chore, że ktoś ma pasję POZA PRACĄ bo pewnie walisz darmowe nadgodziny z ozorem na wierzchu i etat to najlepsze co Cię w życiu spotkało, poza grzebaniem w piętnastoletnim passacie z bundestagu (no może bąbelek, bo bąbelka masz co nie? trzeba mieć bąbelka bo jak to tak). lepiej będzie, jak zajmiecie się wypełnianiem wniosków o zapomogi a kwestie prawne pozostawicie wymiarowi. czasem warto się nie odzywać i być uznanym za idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. obyście nigdy nie byli sądzeni swoją miarą.
Lala
Lala 24.06.2022, 16:41
Twój protoplasta jeśli oczywiście wiesz kim był w co szczerze wątpię, mógł się spu... w trawę.Dołącz do członków swojej rodzinki i razem zbierajcie puszki po Skarszewach.
niekibic
niekibic 24.06.2022, 19:16
ależ wy-sryw. dziesiątki synonimów słowa „ojciec”, wybrałeś „protoplasta” bo to nowinka w słowniku? wyczytałeś tę mądrość na drzwiach wc na stacji benzynowej i można się pochwalić? miło że odpowiedziałeś ale pomyliłeś mnie z kimś, kto Cię szanuje. nie jestem ze Skarszew, nie mierz wszystkich miarą swoich antecesorów.
tutam
tutam 20.06.2022, 20:26
Pseudokibice pomiędzy meczami, gdy nie ma meczów, zajmują się handlem narkotykami, włamaniami do samochodów, kradzieżami samochodów, wymuszeniami, pobiciami. Mało kto z nich uczciwie pracuje. To prawie wyłącznie element przestępczy. Część starszych kiboli (takich po czterdziestce czy pięćdziesiątce) to już zwykli menele - w Starogardzie jest lub było kilku takich. Znane ryje, prawie każdy starogardzianin wie jak wyglądają.
tamtu
tamtu 20.06.2022, 21:33
Nasze tępe społeczeństwo z radością przyjęło to malowidło. Pozdrowienia do więzienia ,60-tka,śmierć konfidentom taki to przekaz .Przypadkowo wpadło 3 przygłupów z czego 1 z trawą. To pewnie tylko marne pionki, trafią do kryminału i tam koledzy z celi pomogą im wyćwiczyć nieużywane partie mięśniowe, nie będzie problemu z hemoroidami i zatwardzeniem, do tego lody i kakao.Oni chyba celowo popełniają przestępstwa żeby trafić za kraty i doznać męskiego towarzystwa. Potem wychodzą i się chwalą kolegom jak to rządzili wszystkimi a prawda jest zupełnie inna.
tutam
tutam 20.06.2022, 20:17
Nigdy nie byłem kibicem żadnej konkretnej drużyny piłkarskiej. Zawsze cieszyłem się, gdy wygrywała KAŻDA drużyna z Wybrzeża, czy to Lechia, czy to Arka czy Bałtyk. Ktoś kto popiera tylko np. Lechię jest chory z nienawiści. Zresztą wcale nie chodzi tu o sport - chuligani czują się silni w grupie i dlatego połączył ich fanatyzm dla tej czy innej drużyny. Dla mnie w ogóle to chore: zamiast pracować czy uczyć się, żeby utrzymać rodzinę, to chodzić na jakieś mecze i wymachiwać szalikami. Chyba rodzice utrzymują tych darmozjadów z szalikami.
Pablo
Pablo 20.06.2022, 17:10
Wandali? Raczej artystów 😁 szkoda, że nie mam takiego płotu bo sam chciałbym mieć zniszczony w taki sposób
Yeti
Yeti 20.06.2022, 21:01
Skarszewska Uliczna Sztuka Weneryczna. Arcydzieła tworzone pod wpływem środków odurzających oraz postępującej choroby wenerycznej.
lala
lala 18.06.2022, 10:11
Takie murale są malowane od lat, i do tego propagowane przez lokalne strony internetowe.Hasła "Żyjemy po to aby walczyć", Śmierć Konfidentom", 60-tka, Miasto Lechi itd ewidentnie nawołują do agresji do tych którzy nie zgadzają się z nimi.Sztuka Weneryczna powstająca pod wpływem środków odurzających oraz jej odbiorcy wrażliwy wenerycy uzależnieni od używek Żenada!!!!.
Monter
Monter 18.06.2022, 09:32
Prawo jest prawem.
Lechista gejj
Lechista gejj 17.06.2022, 23:34
lgKS
lala
lala 18.06.2022, 10:07
Podobno lubicie się zabawić w męskim gronie, a 50 twarzy greya przy was wymięka.
Ines
Ines 17.06.2022, 20:57
Przecież pół Skarszew jest pobazgrane graffiti które nawołuje do nienawiści. Jest ciche przyzwolenie to tak się dzieje .Komu cokolwiek nie pasuje to zaraz do bicia się gnoje biorą.Szkoda, że tak konsekwentnie nie robi się przeszukań lokalnych kiboli, którzy regularnie uczestniczą w ustawkach, są notowani i siedzą w prochach a do tego powiązani z półświadkiem kibolsko-przestępczym.Widać jak towarzystwo się zachowuje w stosunku do ludzi którzy ich nie popierają są nazbyt pewni siebie, a co niektórzy posiadają różne znajomości i koligacje rodzinne i dlatego mogą sobie poczynać śmiało.Powinni się nazywać Skarszewskie Sterydy i Wenerycy.
Pozdro
Pozdro 17.06.2022, 20:21
Chcieli pozdrowić a sami trafili , trzeba dopisać chłopaków do muralu 😆
Hetman
Hetman 17.06.2022, 18:58
Sugeruje zrobić zdjęcie milicjantów którzy złapali chłopaków i zrobili im takie korowody.
Praca artystyczna na wysokim poziomie, a nie jakieś bazgroły.
Cala Lechia w tym momencie powinna się zjednoczyć i podjąć odpowiednie kroki.
Pozdrawiam.
haha
haha 18.06.2022, 11:40
Na wysokim poziomie to jest wasz debilizm co najwyżej Panie Hetman.
Ines
Ines 17.06.2022, 23:19
Hetman, co masz na myśli zrobić zdjęcie?, Panowie robią tylko to co do nich należy. A i milicjantów już nie ma od 1990 mamy Policjantów.Hetman czy ty pochodzisz z tej sławnej patologicznej rodzinki co chleją i przyćpać potrafią niezle, a nazwisko żony przyjmują faceci?.W twojej rodzince kartoteka zapewne jest obszerna a i focie w systemie figurują.
Haha
Haha 17.06.2022, 20:02
A może tak na twojej WŁASNOŚCI PRYWATNEJ zrobimy mural Arki Gdynia nie pytając ciebie o zgodę? Co byś wtedy powiedział tumanie?
o
o 17.06.2022, 19:48
I ty synku za to podjudzanie powinieneś dostać w..odol .
Gosia
Gosia 17.06.2022, 17:55
Nie którym to się musi nieźle nudzić... Lepiej by się za robotę wzięli, a nie niszczą prywatne mienie 😡 powinni odrobić za ogrodzenie i dodatkowo jeszcze na cele społeczne, może by zmądrzeli!!!!
haha
haha 17.06.2022, 16:34
Widać już "fanów" zespołu - wielce urażeni w komentarzach, że się ich nazywa TĘPAKAMI.
Przyszło wam do głowy, że ten płot to WŁASNOŚĆ PRYWATNA i właściciel może sobie nie życzyć takich bazgrołów?
o
o 17.06.2022, 19:49
Hołota tego nie rozumie.
SS
SS 17.06.2022, 15:59
Tępak to Na Czole Sobie Napisz
wu
wu 17.06.2022, 14:21
tępaki będą na to rok pracować za darmo, a i tak nie odrobią i co z tym bydłem począć? nie lepiej od razu utylizować?
Cola
Cola 17.06.2022, 15:22
Ciebie powinni utylizować.

Pozostałe