Niewiele brakowało, a 49-latka swój pijacki rajd przepłaciłaby razem z pasażerami życiem...

  • 17.06.2022, 14:01
  • Źródło: KPP Starogard
Niewiele brakowało, a 49-latka swój pijacki rajd przepłaciłaby razem z…

Podziel się:

Oceń:

Policjanci i strażacy pracowali dzisiejszej nocy na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze gruntowej w miejscowości Pałubinek. Wskutek dachowania osobowego opla 3 osoby trafiły do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 49-latka, która kierowała autem, wcześniej piła alkohol. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila w jej organizmie.

W nocy z czwartku na piątek dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się w miejscowości Pałubinek. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zblewie.
Jak wstępnie ustalili interweniujący w tej sprawie mundurowi, mieszkanka powiatu starogardzkiego, która kierowała osobowym oplem, straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w drzewo, a następnie doprowadziła do dachowania pojazdu. Na szczęście tym razem obyło się bez ofiar śmiertelnych. W wyniku tego wypadku ranne zostały 3 osoby. Kierująca oraz dwóch pasażerów z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Badanie trzeźwości wykazało, że 49-latka, która kierowała oplem, była pijana. Alkomat wykazał w jej organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kierującej prawo jazdy. Policyjny technik zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady oraz wykonał dokumentację fotograficzną. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tego zdarzenia. Kobieta wkrótce usłyszy zarzut dotyczący spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Za  popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia.

Policjanci przypominają, że każdy, kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w organizmie stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Po raz kolejny zwracamy się z apelem do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Jadąc na „podwójnym gazie”, ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

 

Źródło: KPP Starogard

Zdjęcia (3)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

1 L
1 L 20.06.2022, 08:33
karać te pijackie menele...
Achhh
Achhh 18.06.2022, 08:57
W pałubinku mieszkają w większości żule.

Pozostałe