Debatowali o rozwoju i biznesie. Konferencja z udziałem przedstawicieli Republiki Mołdawii

  • 16.06.2022, 15:30
  • redakcja
Debatowali o rozwoju i biznesie. Konferencja z udziałem przedstawicieli…

Podziel się:

Oceń:

Miejscowi przedsiębiorcy, w tym członkowie Skarszewskiego Klubu Biznesu, wzięli udział w poniedziałkowej konferencji, w czasie której przedstawiona została gospodarka Republiki Mołdawii. Na spotkaniu w Skarszewskim Centrum Sportu omówiono możliwości inwestowania i nawiązania współpracy z przedsiębiorcami, a do udziału w konferencji zaprosił burmistrz Skarszew Jacek Pauli.

O gospodarczym potencjale Republiki Mołdawii mówili Octavian Berzan - konsul ekonomiczny/gospodarczy z Ambasady Republiki Mołdawii w Warszawie oraz Jacek Tymiński - konsul honorowy Republiki Mołdawii w Gdańsku. W spotkaniu uczestniczyli też doradca prezydenta RP Piotr Karczewski oraz przedstawicielka Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Anna Korczak.
Mołdawia znana jest w dużej mierze z produkcji win, ponadto bardzo istotną mołdawską branżą jest produkcja cukru. Na konferencji można było także dowiedzieć się, że silną stroną Republiki Mołdawii jest powszechny dostęp do bardzo szybkiego internetu, a branża IT należy do rozwijających się w tym kraju. W Republice działają też wolne strefy ekonomiczne.
Do Polski eksportowane są przede wszystkim drut izolowany, kable i przewody elektryczne, ale również m.in. sok jabłkowy, morele i winogrona.
Po prezentacji, przedsiębiorcy zadawali konkretne pytania dotyczące gospodarki mołdawskiej. Natomiast na zakończenie konferencji konsul Jacek Tymiński przekazał na ręce burmistrza Jacek Pauliego specjalne podziękowania dla gminy Skarszewy za dobrą współpracę.

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wioleta
Wioleta 17.06.2022, 10:40
Lans, Lans, Lans. Najważniejsze, się pokazać w tv, dać wywiad w radio czy gazecie.Kociewiak czy wy potraficie coś więcej napisać niż to, co wam władza podsunie?.Kiedyś pisaliście o problemach mieszkańców Kociewia i dla Mieszkańców a dzisiaj...Mieszkańcy Skarszew pamiętają jak kilka lat temu lokalni działacze Pis oraz pan Kazimierz krytykowali działania obecnego Włodarza, brak remontów budynków komunalnych,minęło parę lat i ci co krytykowali teraz robią sobie wspólne zdjęcia a problemy nie minęły więc jak to jest Wystarczy Być Po Właściwej Stronie ????.,

Pozostałe