IV zawody Laser Run. Wystartowało ponad 70 zawodników

  • 13.06.2022, 15:45
  • redakcja
IV zawody Laser Run. Wystartowało ponad 70 zawodników

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 5 czerwca, w Starogardzie Gdańskim odbyły się zawody Laser Run, które łączą bieganie i strzelanie w szybkich i dynamicznych wyścigach. Udział w rywalizacji wzięły grupy w różnym przedziale wiekowym. Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone na obiektach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i odbyły się pod patronatem prezydenta miasta.

Laser Run, który odbył się w naszym mieście po raz czwarty, łączy bieganie i strzelanie w dynamicznych wyścigach. Bieganie odbywa się w rundach 2×400 metrów, 3×400 metrów, 4×400 metrów, w tym od dwóch do czterech rund strzelania z pistoletu laserowego z odległości 5 metrów. Zawodnicy muszą trafić do celu 5 razy, zanim będą mogli biegać. Całkowita liczba trafień dla biegających wynosi 10, 15, 20, a całkowity dystans do pokonania to 800, 1200 lub 1600 metrów.
W niedzielnej edycji wystartowało ponad 70 zawodników w 7 kategoriach wiekowych od 8 do ponad 60 lat.  Zawody sportowe Laser Run są zabawą sportową dla każdego pokolenia. I tym razem do Starogardu przybyli sportowcy w różnym wieku reprezentując miejscowości województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Byli to między innymi mieszkańcy Torunia, Gdyni, Gdańska, Sopotu, Bytowa, Dobrego, Wejherowa, Zgorzałe, Zelgoszczy, Tczewa, Rokocina, Koteż, Lubichowa, Wielkiego Klincza i Nowej Wsi Rzecznej. Zawodników i kibiców przywitał prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Ósemka Artur Skrobisz, życząc wszystkim wielu wrażeń, dużo satysfakcji podczas sportowej rywalizacji i zadowolenia z pobytu na zawodach.Najlepsza trójka w każdej kategorii wiekowej otrzymała symboliczne upominki i medale.
Na zakończenie zawodów wśród wszystkich startujących odbyło się tradycyjne losowanie około 20 nagród rzeczowych.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe