Marcel oddał znalezione pieniądze. Został nagrodzony przez prezydenta i komendanta policji

  • 25.05.2022, 14:46
  • redakcja
Marcel oddał znalezione pieniądze. Został nagrodzony przez prezydenta… KPP Starogard

Podziel się:

Oceń:

Postawą godną naśladowania wykazał się 10-letni Marcel ze Starogardu Gdańskiego. Chłopiec znalazł znaczną kwotę pieniędzy i wspólnie z matką udał się do komendy, gdzie przekazał gotówkę miejscowym policjantom. Dzięki jego uczciwości, właściciel odnalezionych banknotów odzyskał swoje oszczędności. Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim razem z Prezydentem Miasta, podczas wspólnego spotkania w miejscowej komendzie, uhonorowali chłopca za wzorowe i dojrzałe zachowanie.

Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim w miejscowej komendzie gościł 10-latek, który wykazał się postawą godną naśladowania. Na początku maja 2022 roku, w czasie przejażdżki rowerowej chłopiec znalazł zwitek 7 banknotów o nominale 200 zł. Marcel wiedział, jak postąpić w takiej sytuacji. O swoim znalezisku powiadomił matkę, wspólnie z którą udał się do miejscowej jednostki policji i zwrócił cudzą własność funkcjonariuszom. Dzięki uczciwości młodego starogardzianina pieniądze wróciły do swojego właściciela, który odzyskał w ten sposób swoją zgubę.

W czwartek 19 maja br. w starogardzkiej komendzie insp. Bogusław Ziemba uhonorował uczciwe i dojrzałe zachowanie Marcela. Komendant powiatowy podziękował za właściwą reakcję i godną naśladowania postawę, wręczając chłopcu drobny upominek. Gratulując małemu bohaterowi insp. Bogusław Ziemba podkreślał, że warto być uczciwym. Wyróżniony 10-latek był niezwykle wzruszony i nieco zakłopotany, kiedy przyjmował gratulacje. Nie spodziewał się, że po tym, jak znalazł i zwrócił znalezione pieniądze, zostanie nagrodzony w tak szczególny sposób. 

Dyplom uznania oraz gratulacje otrzymała również matka Marcela, która dowiedziawszy się o całej sprawie, przekazała synowi kolejne prawidłowe wzorce wychowawcze, udając się do komendy, aby przekazać funkcjonariuszom znalezione pieniądze.

Do podziękowań i wyrażenia wdzięczności, przyłączył się również obecny na spotkaniu Prezydent Starogardu Gdańskiego - Jestem bardzo dumny z takiej postawy mieszkańców miasta. Doceniam ją zwłaszcza ze względu na Twój bardzo młody wiek. Hasło przewodnie Starogardu Gdańskiego brzmi: "Tu rodzą się gwiazdy". Ty, Marcel zdecydowanie jesteś jedną z nich, bo chodzi nie tylko o to, żeby być dobrym w sporcie, czy muzyce, ale także, żeby być dobrym człowiekiem i dobrym obywatelem. To, co zrobiłeś, świadczy o tym, że taki właśnie jesteś i daje przypuszczenie, że w przyszłości będziesz postępował równie szlachetnie - powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

_redakcja

Zdjęcia (3)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xxcz
xxcz 26.05.2022, 10:19
Gratulacje dla matki chłopca.Wychowała Pani dobrego człowieka.

Pozostałe