Jak zapobiegać nudzie w sypialni?

  • 24.05.2022, 20:35
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Jak zapobiegać nudzie w sypialni?

Podziel się:

Oceń:

W nowym związku zbliżenia przepełnia namiętność i wzajemne pożądanie. Po latach często jednak wszystkie te silne uczucia ustępują miejsca rutynie, która sprawia, że życie seksualne przestaje być satysfakcjonujące. Wiele osób radzi, aby w takiej sytuacji poeksperymentować, urozmaicić w jakiś sposób seks z partnerem, jednak jak to zrobić? Przede wszystkim warto zacząć od szczerej rozmowy. Wieloletnie związki mają jedną przewagę nad tymi, które dopiero się docierają – darzą się wzajemnym zaufaniem budowanym przez długie lata, przez co mogą łatwiej im komunikować się na temat swoich potrzeb.

Randki podgrzewające atmosferę w związku

Chcąc podnieść temperaturę w sypialni, najpierw warto zadbać o ożywienie relacji z partnerem lub partnerką. Nie zawsze chodzi jedynie o bliskość fizyczną. Warto zaplanować sobie wolne popołudnie spędzone na romantycznej randce. Może to być wytworna kolacja w restauracji, wycieczka do kina, albo wyjście na zwykły spacer – wszystko zależy od upodobań konkretnej pary.

Wybierając się na randkę, warto zadbać o wybór eleganckiej bielizny i swój wygląd. To oczywiste, że wieloletni partner na co dzień widuje swoją partnerkę w wygodnych spodniach dresowych i bez makijażu. Z okazji rozpalającej atmosferę randki może ona pokazać mu się w nieco innym wydaniu – w zmysłowej sukience, być może w pończochach, albo nawet wysokich szpilkach. Do udanej randki brakuje wówczas już tylko butelki dobrego wina i dwóch kieliszków.

Gadżety erotyczne to nie tylko wibratory

Osoby niemające żadnego doświadczenia z gadżetami i zabawkami erotycznymi zwykle nie zdają sobie sprawy, jak szeroki jest ich wybór. Klasyczne i znane wszystkim wibratory o prostych kształtach to jedynie mała część oferty sklepów erotycznych. Znaleźć można w niej także całą masę drobnych akcesoriów przeznaczonych dla par, w tym na przykład wibrujących nakładek albo zmysłowych zestawów z kajdankami i satynowymi opaskami na oczy.

Gadżety erotyczne bywają kupowane przez pary wspólnie lub wybierane na prezent dla drugiej połówki. Wiedząc, jakie akcesoria interesują partnera lub partnerkę, można przygotować upominek-niespodziankę. Jeśli natomiast ma się co do tego wątpliwości, warto najpierw porozmawiać o wzajemnych fantazjach i potrzebach. Bez rozmowy często okazuje się, że partnerzy mają błędne przekonania o swoich wzajemnych preferencjach. Jedna osoba wyklucza zabawki analne, obawiając się reakcji drugiej strony, która potajemnie marzy o… właśnie takich akcesoriach.

Chcąc rozwijać życie seksualne dzielone z partnerem, warto najpierw dowiedzieć się jak najwięcej na temat własnych preferencji. Seksuolodzy są zgodni co do tego, że samodzielne korzystanie z zabawek erotycznych takich jak na przykład satisfyer, pomaga w poznawaniu własnego ciała i jego reakcji. Wpływa to pozytywnie na świadomość własnych potrzeb, a także możliwość zakomunikowania ich partnerowi.

A może tak wyjść z łóżka?

Czy jest jakaś zasada, która nakazuje utrzymać zbliżenia jedynie w sypialni? Oczywiście, że nie, a jednak bardzo wiele par uprawia seks tylko w tym pomieszczeniu i to najlepiej pod szczelnie nałożoną na nich kołdrą. Tylko po co się tak ograniczać? Przenosząc akcję choćby do salonu lub pod prysznic można wzbogacić swoje życie seksualne i odbudować atmosferę w związku. Zbliżenia w kuchni, na kanapie w salonie, czy nawet w progu mieszkania, zwykle budzą najwięcej emocji, jeśli są spontaniczne. W przypadku nieśmiałych par nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zaplanować taką atrakcję i postarać się o puste mieszkanie na jeden wolny wieczór.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe