Groził i znieważał policjantów. Mundurowi użyli środków przymusu bezpośredniego

  • 12.05.2022, 09:06
  • redakcja
Groził i znieważał policjantów. Mundurowi użyli środków przymusu bezpośredniego…

Podziel się:

Oceń:

Mundurowi zatrzymali 47-latka, który groził i znieważył policjantów. Funkcjonariusze zostali wezwani do jednego z mieszkań w Tczewie, gdzie wobec swoje partnerki awanturował się 47-letni mężczyzna. Podczas prowadzonej interwencji zostali przez niego znieważeni, mężczyzna wypowiadał też w ich kierunku groźby. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przesłuchali awanturnika, któremu przedstawili zarzuty.

Pod koniec kwietnia oficer dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie Tczewa awanturuje się mężczyzna. W to miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego. Policjantka oraz policjant dowiedzieli się, że 47-latek awanturował się w stosunku do swojej partnerki.
- Podczas interwencji mężczyzna ten zaczął wyzywać stróżów prawa i im grozić. Nie stosował się do wydawanych przez nich poleceń. Mundurowi pouczali agresywnego mężczyznę, aby zachowywał się zgodnie z prawem. Jednak ten nie reagował na polecenia, a jego agresja narastała i dalej znieważał i groził stróżom prawa. W związku z zaistniałym przestępstwem funkcjonariusze zatrzymali agresywnego 47-latka, wobec którego byli zmuszeni użyć siły fizycznej oraz kajdanek. Funkcjonariusze po zatrzymaniu mężczyzny przewieźli go do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie – informuje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Odpowie za znieważenia
Śledczy przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące znieważenia i gróźb wobec funkcjonariuszy. 47-latek przyznał się do popełniania tych przestępstw.  Za te przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe