Jednośladem bezpiecznie do celu

  • 03.05.2022, 13:50
  • Źródło: KPP Tczew
Jednośladem bezpiecznie do celu KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Za oknami aura coraz ładniejsza w związku z tym zaczyna się sezon na jednoślady. Na drogach naszego powiatu z dnia na dzień przybywa kierujących tymi pojazdami. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci od 1 kwietnia do 23 czerwca br. prowadzą akcję informacyjno – edukacyjną pod nazwą „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Wiosenna aura zachęca do spędzania wolnego czasu poza domem. Wraz ze zmianą pory roku, na naszych drogach jest więcej miłośników jednośladów tj. motocykli, motorowerów, rowerów oraz różnego rodzaju hulajnóg. Przyjemność z jazdy tymi pojazdami zawsze musi iść w parze z dbaniem o bezpieczeństwo własne ale też innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też policjanci od początku kwietnia prowadzą działania pod nazwą „Jednośladem bezpiecznie do celu”, które mają na celu uświadomienie użytkownikom wymienionych pojazdów, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w ich przypadku każde zdarzenie drogowe, w którym uczestniczą może mieć tragiczne skutki. Prowadzona przez mundurowych akcja ma też promować właściwe zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego. W ramach działań policjanci będą przypominać o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów prawa. W szczególności przestrzegania dozwolonych prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu, a także sygnalizowania zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, a także bycia widocznym na drodze.

Każdy uczestnik drogi inaczej postrzega ruch drogowy czy to będąc pieszym, motocyklistą, czy jako kierowca samochodu. Mundurowi przypominają, że zasada jest jedna - wszyscy są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu, każdy ma określone prawa i obowiązki.

Policjanci przypominają, że dla każdego jest miejsce na drodze. Brak zrozumienia i wzajemnego szacunku uczestników drogi to niekorzystny czynnik wpływający na nasze wspólne bezpieczeństwo. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji jednośladu i samochodu, ten pierwszy ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjście z wypadku bez obrażeń.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tutam
tutam 03.05.2022, 19:07
Ulica Gdańska w Starogardzie - w każdą niedzielę słychać ryk motocykli pędzących 100 i więcej km/h korzystających z małego niedzielnego ruchu. Posiadacze przecinaków nudzą się w wolne dni i jedyna atrakcja dla nich to rozpędzić się na prostej ulicy do prędkości dużo ponad dozwoloną. Oni nigdzie nie jadą - oni tylko urządzają sobie rajdy. Ale gdy jakaś Gersdorf zajedzie mu drogę i przecinak kopnie w kalendarz, to wtedy wielki płacz nad brzydką kulturą jazdy kierowców samochodów, zwłaszcza opozycyjnych sędziów. Moim zdaniem ten przecinak co zginął po zderzeniu z Gersdorf sam sobie był winien. Ja się nie dziwię, że rowerzyści i motocykliści tak często giną - jako kierowca sam mam ochotę pokazać takiemu "fakolca" na ulicy.
o
o 03.05.2022, 15:51
Widział ktoś kiedyś motocykl jadący zgodnie z przepisami ruchu?
Ja nigdy.
Marek
Marek 03.05.2022, 16:19
Nikt nie chce gloryfikować kierowców innych pojazdów bo też mają swoje za uszami, jednak zawsze próbuje się udowodnić że to wszyscy winni oprócz motocyklisty. Jak usłyszą słowa prawdy to zaraz cała jednośladowa brać bierze to atak na ich wszystkich a to kompletna bzdura. Są jeszcze normalni co jeżdżą z mózgiem pod kopułą i nie odreagowują braku wzwodu lub problemów odkręcając agresywnie manetkę gazu.Ostatnio jadąc z żoną poza terenem zabudowanym idiota kierował motocyklem na stojąco a za nim kilku kolegów sobie jechało.Wyobraz sobie że traci równowagę przewraca się na przeciwległy pasy i najeżdża na niego auto i z tyłu jego koledzy dodatkowo.Chcą się przemieszczać szybko, agresywnie a my im mamy stworzyć inkubatoryjne warunki żeby mogli zapier,,, Zachowanie rozpędzonego konia który gna na oślep i w końcu w coś przypi,,,
o
o 03.05.2022, 18:26
Bardzo dobrze powiedziałeś.
Ja np. ani myślę stwarzać motocyklistom na drodze jakieś szczególne warunki do jazdy niż te które wynikają z kodeksu o ruchu drogowym. Niech sobie radzą sami. A jak kto głupi niech nie siada na motocykl.
Po co mnie mózg jak mam motorynke
Po co mnie mózg jak mam motorynke 03.05.2022, 14:33
Mój głupi kolega z roboty powiedział mi że w mieście przy 50 km/h motocykl się dusi dlatego on jeździ 70 km/h.
Łapy opadają.
Marek
Marek 03.05.2022, 14:23
W tv wypowiadał się motocyklista i według niego grzech kierowców jednośladów to nadmierna prędkość a kierowców aut nie patrzenie w lusterka w czasie wykonywania manewrów zmiany pasy czy skrętu. Dodał że w większości przypadków wina leży po stronie kierowców aut .Otóż eksperci przepisy ruchu drogowego są równe dla wszystkich .Skoro ktoś przekracza dozwoloną prędkość na danym obszarze czasem kilkukrotnie to musi się liczyć z tym ,że ryzyko wypadku czy kolizji wzrasta. Nazywają się nieosłoniętymi uczestnikami ruchu a obarczają innych za to że jadą 150 lub więcej w zabudowanym a poza to pewnie ponad 200 i ktoś im wyjechał z podporządkowanej lub wyszedł na pasy.Kierując autem mamy patrzeć nie tylko w lusterka jak głoszą wasze durne hasełka z naklejek.Jezdzij normalnie to i prawdopodobieństwo wypadku zmaleje i to znacznie.

Pozostałe