10-lecie Koła Gospodyń Wiejskich Jezierce

  • 01.05.2022, 14:05
  • redakcja
10-lecie Koła Gospodyń Wiejskich Jezierce

Podziel się:

Oceń:

Koło Gospodyń Wiejskich „Jezieranki” z Jezierc świętowało właśnie swój jubileusz 10-lecia koła.

Jubileusz był wspaniałą okazją do spotkania. W sobotę – 23 kwietnia do świetlicy wiejskiej w Jeziercach zjechało liczne grono gości, by świętować wspólnie z Jezierankami. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Zblewo oraz wielu przyjaciół koła – wśród nich m.in. wójt Gminy Zblewo Artur Herold, Lucyna Herold – zaprzyjaźniony sponsor koła oraz Aneta Osowska, kierownik GOK w Zblewie i Grzegorz Formela, kierownik zblewskiego GOPS.
Na ręce Danieli Orłowskiej – przewodniczącej KGW popłynęło tego dnia wiele gratulacji i słów wdzięczności. Artur Herold dziękował za niezwykłą aktywność koła i zaangażowanie w życie sołectwa oraz całej gminy. „Na Wasze koło zawsze możemy liczyć, dziękuję za ten dar!” – mówił wójt.

Panie przygotowały dla wszystkich gości wspaniały, swojski poczęstunek. Nie zabrakło śpiewów i muzyki oraz wspomnień, jak to przy jubileuszu bywa. Koło istniało w Jeziercach już w latach 70-tych, jednak była to działalność sporadyczna i z czasem wygasła. W 2012 roku koło reaktywowano i sformalizowano jego działalność, co dało nowe i szerokie możliwości działania. Wówczas przewodniczącą została Daniela Orłowska – i tak jest do dzisiaj. Obecnie koło liczy 15 członków – z czego aż 4  panów, ale już wiadomo, że niebawem do koła wstąpią nowi członkowie. Warto podkreślić, iż w kole działają nie tylko mieszkańcy Jezierc, ale także sąsiedniego Tomaszewa. To chyba jedyne KGW, w którym działa aż 3 sołtysów – obecny sołtys Jezierc Andrzej Ryczek i była sołtys Maria Duraj-Rode oraz sołtys Tomaszewa Jolanta Gdaniec!  

Jezieranki chętnie uczestniczą w lokalnych konkursach, przeglądach i imprezach, co roku organizują także własne, okolicznościowe wydarzenia – m.in. z okazji Dnia Dziecka, Dnia Kobiet i Bożego Narodzenia (wigilia dla seniorów). Bardzo angażują się także w prace porządkowe na rzecz Jezierc i okolicy – m.in. utrzymanie ładu, porządku przy Bożej Męce i w parku. Daniela Orłowska nie kryje, iż Gospodynie cieszą się ze swojej świetlicy wiejskiej, gdzie mają siedzibę. Ostatnio udało się także zakupić nowe, jednolite stroje dla wszystkich członków koła.
„Z okazji naszego jubileuszu dziękujemy wszystkim przyjaciołom i partnerom, którzy od lat, z wielką życzliwością wspierają nasze koło. Jesteśmy szczęśliwi, że mimo, iż jesteśmy niewielkim sołectwem, działamy tu aktywnie i z sercem dla mieszkańców. Podsumowując lata naszej działalności, szczególnie jesteśmy dumni z naszej kapliczki Matki Boskiej Różańcowej, którą udało się zbudować także dzięki naszemu zaangażowaniu. To szczególne miejsce dla nas – mieszkańców…” – mówi D. Orłowska.
A jakie są najbliższe plany Jubilatek? Na pewno KGW Jezierce weźmie udział w Festynie Kociewskim w Zblewie i w gminnych dożynkach. Jak zawsze Panie przygotują pyszne stoisko kulinarne.

Z okazji jubileuszu składamy Jezierankom najlepsze życzenia!

_redakcja

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe