Grand Prix dla Joanny Martin

  • 29.04.2022, 15:00
  • redakcja
Grand Prix dla Joanny Martin Gmina Zblewo

Podziel się:

Oceń:

W ostatni poniedziałek kwietnia w Zblewie zorganizowano uroczysty wernisaż wystawy pokonkursowej „Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie”.

Wernisaż i wystawa to pokłosie V edycji konkursu fotograficznego, zorganizowanego przez Wójta Gminy Zblewo i GOK w Zblewie we współpracy z Nadleśnictwem Kaliska i Lokalną Organizacją Turystyczną Kociewie.

Do tegorocznego konkursu swoje prace zgłosiło aż 30 twórców. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie konkursowe zdjęcia przedstawiają uroki Gminy Zblewo. Twórcy zatrzymali w kadrze jej piękno. Są pejzaże, są ludzie, jest tradycja… Łącznie ponad 100 wspaniałych fotografii!

A wszystko to można było podziwiać na poniedziałkowym wernisażu, który rozpoczął się od wręczenia nagród laureatom konkursu.  Grand Prix – nagroda główna konkursu trafiła do rąk Joanny Martin ze Zblewa za przepiękne zdjęcie „Maki”.  Warto wspomnieć, iż pani Joanna już drugi raz zwycięża w tym konkursie. II miejsce otrzymała młodziutka, ale bardzo uzdolniona Kira Graban za klimatyczną fotografię pn. „Anielski błysk”. III miejsce zajął znany fotografik Marek Kłos za zdjęcie "Słynne dwie wieże w Pinczynie urokiem na Kociewiu słynące". Przyznano także wyróżnienia ( Julieta Skrzypczak, Wioleta Artuna, Joanna Galikowska, Piotr Smoliński, Martyna Trzebiatowska) oraz nagrody specjalne. LOT Kociewie nagrodził najbardziej kociewskie zdjęcie – a nagroda trafiła do rąk Agnieszki Megger za zdjęcie „Motyl”. Zdjęcie to w wielotysięcznym nakładzie trafiło na okładkę wydawanego co roku przez LOT przewodnika – niezbędnika dla turystów.

Co roku również Nadleśnictwo Kaliska przyznaje swoją nagrodę za najpiękniejsze zdjęcie przyrodnicze. W tym roku leśnicy wręczyli aż dwie nagrody. Trafiły one do Ireny Megger i Iwony Trzebiatowskiej.

Wernisaż był świetną okazją do poznania twórców i rozmów nie tylko o ich fotograficznej pasji, ale także o urokach naszej Małej Ojczyźnie. Spotkanie uświetnił występ Ariela Popowskiego, niezwykle utalentowanego uczestnika zajęć wokalnych prowadzonych przez Anetę Falkowską w zblewskim GOK.

Wystawę w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie będzie można oglądać do 6 maja. Serdecznie zapraszamy.

 

_redakcja

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe