Zadbali o Wietcisę

  • 30.04.2022, 13:55
  • redakcja
Zadbali o Wietcisę

Podziel się:

Oceń:

W Skarszewach przeprowadzona została akcja sprzątania rzeki Wietcisa i jej otoczenia.

Podobnie jak w poprzednich latach, udało się zebrać sporo różnych odpadów, m.in. stary sprzęt AGD, fragmenty mebli, części z tworzyw sztucznych, butelki, pojemniki i inne śmieci. Łącznie zebrano około 1300 kg śmieci.
-  To już trzecia edycja akcji. Dziękujemy wszystkim, którzy się do niej włączyli. Dbamy w ten sposób wspólnie o nasze środowisko, aby zasoby naturalne z których korzystamy były dostępne dla nas, jak i przyszłych pokoleń – powiedziała Kataryna Zmura, prezes spółki Gminne Wodociągi Kanalizacja w Skarszewach.
- Dużo śmieci w rzece i wokół niej jest zwłaszcza po okresie jesienno-zimowym. Niestety, część osób nadal woli zaśmiecać środowisko dlatego mamy pełne ręce roboty – powiedział Witold Borkowski, wędkarz z Koła Wietcisa.
Akcję zorganizowali: Gmina Skarszewy, Gminne Wodociągi i Kanalizacja oraz skarszewscy wędkarze z Koła PZW nr 73 Wietcisa, w ścisłej współpracy z Gminnym Przedsiębiorstwem Komunalnym w Skarszewach, Gminną Energetyką Cieplną w Skarszewach, Ochotniczą Strażą Pożarną w Skarszewach i Młodzieżową Drużyną Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarszewach.
Przypominamy, że każdy mieszkaniec może dostarczyć odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), na terenie Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego przy ul. Gdańskiej 6 w Skarszewach. Mieszkańcy mogą przywieźć posegregowane odpady własnym transportem i pozostawić je nieodpłatnie w poniedziałek, w godz. 8:00 – 14:00, we wtorek 8:00 – 14:00, w środę 8:00 – 15:00, w czwartek 8:00 – 14:00, w piątek 8:00 – 13:30, w ostatnią sobotę miesiąca 8:00 – 13:00.

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marek
Marek 03.05.2022, 14:02
Ta rzeka to wysypisko!.Przy fontannie powstaje tzw. ogródek piwny w bliskim sąsiedztwie urzędu miasta.Teraz to dopiero zacznie się balanga, ciekawe kto to będzie pilnował?.Towarzystwo z przystani kajakowej będzie miało gdzie się spotkać.

Pozostałe