Gwarancja ceny w KIA HADM Gramatowski? - Do kiedy?

  • 04.04.2022, 10:15
  • HADM Gramatowski/art. spons.
Gwarancja ceny w KIA HADM Gramatowski? - Do kiedy?

Podziel się:

O tym, że motoryzacja od czasu wybuchu pandemii boryka się z problemami związanymi z ograniczoną dostępnością półprzewodników, potrzebnych do produkcji samochodów, zdążyli przekonać się już chyba wszyscy zainteresowani kupnem nowego auta. Niekiedy okres oczekiwania na nowe auto przekraczał już okres roku... Teraz sytuacja ta może ulec jeszcze większemu pogorszeniu. Wszystko to za sprawą wojny na Ukrainie, która spowolniła procesy produkcyjne oraz dostawy z obszarów objętych wojną, co uniemożliwia również transport surowców pochodzących z Rosji i Ukrainy.

Do dealerów już docierają informacje o podwyżkach cen aut i spowolnieniu lub zatrzymaniu produkcji niektórych modeli - głównie elektrycznych, do których produkcji wykorzystuje się m.in. nikiel, kobalt czy lit.

Kia jako jedna z nielicznych marek stara się utrzymać płynność i terminowość w łańcuchu dostaw aut oraz oferuje klientowi gwarancję ceny z okresu zamówienia. Przy stale rosnących cenach i problemach z dostępnością jest to wielką zaletą. Co więcej, pod koniec ubiegłego roku pojawił się Sportage V generacji - auto bardzo cenione przez użytkowników poprzedniego modelu, na które – pomimo obecnej sytuacji - Kia daje gwarancję oczekiwania od 4 do 6 miesięcy.
Nie wiadomo jednak, jak długo zapewnienia i gwarancje marki się utrzymają. Można przypuszczać, że w najbliższym czasie może to ulec zmianie.

Kia świetnie sobie radzi na Polskim rynku, bijąc nowe rekordy popularności i sprzedaży nowych aut. Dowodem tego są chociażby liczne nagrody przyznawane modelom KIA np. EV6, jako zdobywca m.in. tytułu Car of the Year 2022, zwycięzca konkursu RED Dot Design Awards i zdobywca tytułu „Best of the BEST” oraz Niemiecki samochód roku 2022 w kategorii „Premium”. Nowa Kia Sportage z tytułem  „Kompaktowego Suv-a i Crossovera” w plebiscycie „Auto Świat Moto Awards 2021”, zwycięzca w kategorii „rodzinny SUV” w prestiżowym konkursie Women’s World Car of the Year.


Zalet płynących z zakupu nowej KIA jest wiele. Marka nadal oferuje najwyższą, bo aż 7-letnią gwarancję producenta, a przy pozostawianiu auta w rozliczeniu – 7 700 zł rabatu. Wspomaga również proces elektryfikacji w Polsce, udzielając rabatu do 13 400 zł klientom posiadającym instalację fotowoltaiczną, zdecydowanym na zakup modelu z napędem elektrycznym lub hybrydowym typu Plug- in.

Tak więc chcąc zakupić nowe auto warto skorzystać  z jeszcze trwających  upustów w KIA. Należy się jednak spieszyć, aby ustrzec się przed nadchodzącymi podwyżkami oraz wydłużonym okresem oczekiwania.

 

Zapraszamy do salonu KIA HADM Gramatowski

Kia
Rokocin 4G
Starogard Gdański
tel. 58 582 11 79


www.hadm.plHADM Gramatowski/art. spons.

Komentarze (0)


Pozostałe