PILNE: Tragiczny pożar kamienicy przy ulicy Chojnickiej w Starogardzie. Nie żyje 5-latek, 2-letnia i 1-miesięczna dziewczynka

  • 31.03.2022, 09:31
  • redakcja
PILNE: Tragiczny pożar kamienicy przy ulicy Chojnickiej w Starogardzie.… Jacek Trzosowski

Podziel się:

Dzisiaj w godzinach porannych w kamienicy przy ulicy Chojnickiej 14 w Starogardzie Gdańskim doszło do pożaru w górnej części budynku. Na miejsce natychmiast skierowano zastępy z wojewódzkiej oraz państwowej i ochotniczej straży pożarnej ze Starogardu i sąsiednich miejscowości. Na miejscu wciąż trwają działania. Jak informują strażacy, w pożarze zginęły dzieci w wieku od 1 miesiąca do 5 lat. Obecnie czynności w kamienicy prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratora. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana!

Do pożaru doszło około godziny 8 rano. Na miejsce zadysponowano 14 jednostek straży pożarnej w tym 2 zastępy z Komendy Wojewódzkiej PSP, Komendy Powiatowej PSP w Starogardzie oraz OSP Starogard i OSP Klonówka.
Z zebranych przez nas informacji wynika, że w pożarze zginęli 5-latek, 2-letnia i 1-miesięczna dziewczynka. Z budynku ewakuowano łącznie 13 osób - 5 przy pomocy podnośnika. Ranne zostało 6 osób - trójka dorosłych i trójka dzieci. Jedno z nich (3-letnia dziewczynka) w stanie ciężkim trafiło do szpitala.
- Pożar wybuchł na drugim piętrze budynku 4-kondygnacyjnego. W obiekcie panowało spore zadymienie. Przed przybyciem zastępów na miejsce, z kamienicy ewakuowało się 12 osób - poinformował nas mł. asp.Michał Swobodziński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie.

Obecnie na miejscu pracują policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik policyjny. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gd.

Na ulice Chojnicką przybyły władze miasta, które zadeklarowały pogorzelcom pomoc i tymczasowe miejsce zakwaterowania w hotelu Bachus.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej lub zaprószenie ognia.

Przypomnijmy, że jest to jeden z najtragiczniejszych pożarów w powiecie starogardzkim w ostatnich latach.

UWAGA KIEROWCY
Ulica Chojnicka w Starogardzie Gdańskim (od Rynku do Ronda Strażaków) została całkowicie wyłączona z ruchu. Jeśli to możliwe, radzimy omijać centrum miasta, gdzie tworzą się ogromne korki. Utrudnienia mogą potrwać do ok. godz. 14.


Wkrótce podamy więcej szczegółów w tej sprawie.

_redakcja

Zdjęcia (15)


Komentarze (0)


Pozostałe