Wspólne sprzątanie Wietcisy. Razem dla dobra środowiska!

  • 27.03.2022, 13:10
  • redakcja
Wspólne sprzątanie Wietcisy. Razem dla dobra środowiska!

Podziel się:

Oceń:

Chcesz zrobić coś dobrego dla środowiska i spędzić przy tym czas na świeżym powietrzy w gronie znajomych? Jeśli tak, to świetnie się składa. Już w sobotę, 2 kwietnia Gmina Skarszewy organizuje akcję sprzątania rzeki Wietcicy i jej nabrzeży. Akcja rozpocznie się o godzinie 9.00 w pobliżu mostku przy ul. Kościerskiej. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Jak informują organizatorzy wydarzenia, uczestnicy będą przemieszczać się wzdłuż Wietcisy w kierunku Młyna dolnego przy ul. Kleszczewskiej. Osoby, które zdecydują się wziąć udział w tej pięknej inicjatywie, dostaną worki na śmieci i rękawiczki. Na zakończenie akcji zaplanowano w gorący poczęstunek, czyli pyszną grochówkę, która rozdawana będzie na terenie Gminnych Wodociągów i Kanalizacji.
- W sprawach dotyczących akcji można kontaktować się ze skarbnikiem Koła PZW Wietcisa Witoldem Borkowskim, pod numerem tel. 504 654 066. Zachęcamy do wzięcia w udziału w akcji – przyda się każda para rąk! Zadbajmy wiosną o Wietcisę i jej otoczenie – apelują pomysłodawcy. - Przypomnijmy, że w czasie poprzednich porządków zebrano nad rzeką sporo starych części samochodowych, zużyty sprzęt AGD, butelki, opakowania i wiele innych odpadów, a ponadto usuwano z rzeki powalone drzewa i gałęzie – relacjonują.

Akcję organizują: Gmina Skarszewy, Gminne Wodociągi i Kanalizacja w Skarszewach oraz skarszewscy wędkarze z Koła PZW nr 73 Wietcisa w ścisłej współpracy z Gminnym Przedsiębiorstwem Komunalnym, Gminną Energetyką Cieplną, Ochotniczą Strażą Pożarną Skarszewy i Młodzieżową Drużyną Pożarniczą OSP Skarszewy.

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr
Piotr 27.03.2022, 17:32
Co za poroniony pomysł, aby publicznie ogłaszać sprzątanie śmieci, których się samemu nie wrzuciło i zachęcać innych do pomocy.Ta rzeka to jeden wielki ściek i szkoda pieniędzy na kartę wędkarską.Z kolegami byliśmy tam na rybach i spontanicznie bez rozgłosu sprzątnęliśmy śmieci bez rozgłosu, zdjęć i lajków na fejsie.Za to tutaj chodzi o rozglos medialny żeby tv, radio, fejs dotarł jak najdalej.Pojawią się ludzie z urzędu i podległych instytucji a elektorat słał będzie lajki i o to im chodzi.Dlaczego tak krytycznie, ponieważ kolega zwracał uwagę na dzikie wysypisko do urzędu i wydziału ochrony środowiska, były zdjęcia zrobione i wskazane dokładne miejsce,DO DNIA DZISIEJSZEGO ZERO REAKCJI A MINEŁO KILKA LAT TAK SIĘ DZIAŁA NA RZECZ OCHRONY ŚRODOWISKA!!!.

Pozostałe