„Powróćmy jak za dawnych lat” - piosenki i wiersze na czas karnawału

  • 26.01.2022, 16:00
  • redakcja
„Powróćmy jak za dawnych lat” - piosenki i wiersze na czas karnawału MOK Pelplin

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę 23 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie widzowie zobaczyli sentymentalny program słowno-muzyczny zatytułowany „Powróćmy jak za dawnych lat”. Usłyszeć można było piosenki i wiersze na czas karnawału. Wybrzmiały interpretacje wierszy twórców takich jak Julian Tuwim, Tadeusz Boy-Żeleński czy Agnieszka Osiecka. Oklaskom oraz słów podziękowań nie było końca.

Za atrakcyjny scenariusz oraz prowadzenie koncertu odpowiedzialny był Bogdan Wiśniewski. Scenografia autorstwa Piotra Sakowskiego z Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie przypominała międzywojenny bal z rozrywkowy z dancingiem. Na scenie wystąpili artyści: Elżbieta Goetel, Monika Janeczek-Toporowska, Jarosław Tyrański oraz pianistka i aranżerka Dorota Jabłońska-Mazurek. 

Koncert rozpoczął się wykonaniem fortepianowej piosenki przez Dorotę Jabłońską-Mazurek.

Recytacje przeplatane były piosenkami z tamtych lat. Twórcy starali się oddać aurę przedwojennych kabaretów literackich. 

- To sama przyjemność pracować z profesjonalistami pełnymi zapału. Było lirycznie i radośnie, refleksyjnie i żartobliwie. Kto nie był, niech żałuje - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych, Bogdan Wiśniewski.

Usłyszeć można było m.in. pełen dowcipu tekst odnoszący się do relacji polskich wieszczów z kobietami autorstwa Mariana Hemara, dynamiczny i zaskakujący rubasznym humorem „Karnawał w Soplicowie” Andrzeja Waligórskiego czy przewrotny „Ostry erotyk” Juliana Tuwima. Do tego pełen dziewczęcego wdzięku „Mój pierwszy bal” Agnieszki Osieckiej.

Publiczność podziękowała twórcom tego wydarzenia oraz artystom gorącymi brawami i owacjami na stojąco. Na bis Monika Janeczek-Toporowska zaśpiewała dynamicznie piosenkę „Ta mała piła dziś”. 

_redakcja

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rozliczmy ich!
Rozliczmy ich! 27.01.2022, 00:33
Po prostu doje ze śmiechu
"W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, w trosce o nasze wspólne zdrowie, informujemy o odwołaniu Balu Kociewskiego 2022.
Przepraszamy tych wszystkich, którzy planowali udział w Balu.
Podejmując decyzję o organizacji Balu w 2021 roku trudno było przewidzieć jaki będzie rozwój sytuacji związanej z epidemią covid-19. Niestety, obecne prognozy mówią o przewidywanym dużym wzroście zachorwań. W takich warunkach trudno o organizację dużego balu."
Takie coś widnieje na stronie MOK w Pelplinie.

A tu w artykule: Imprezka w zamkniętym pomieszczeniu, stoją sobie uśmiechnięci bez masek i bez dystansu, a mojej mamie jakieś młode pionki policyjne próbowały wpisać mandat w kerfurze za brak maski Całe szczęście nie przyjęła.

Pozostałe