Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

  • 19.01.2022, 20:55
  • redakcja
Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

Podziel się:

Oceń:

12 stycznia w Urzędzie Miejskim w Skarszewach odbyła się nadzwyczajna sesja skarszewskiej Rady Miejskiej. Na początku obrad przewodniczący Rady Miejskiej Józef Kamiński przedstawił zastępcę burmistrza Skarszew, którym od 1 stycznia jest Cecylia Hinz, powołana na to stanowisko przez burmistrza Jacka Pauli. Radni powitali nową wiceburmistrz gromkimi oklaskami. - Dziękuję za przedstawienie, mam nadzieję i nie wątpię w to, że współpraca z radnymi i panem burmistrzem będzie układała się bardzo dobrze - mówiła Cecylia Hinz.

Cecylia Hinz była wcześniej dyrektorem Gminnego Ośrodka Zdrowia. Obecnie w GOZ obowiązki dyrektora pełni Joanna Piankowska, która była m.in. pełnomocnikiem Zarządu ds. jakości w Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Burmistrz Skarszew Jacek Pauli powiedział, że nowa wiceburmistrz w dalszym ciągu będzie nadzorowała pracę GOZ, ponieważ stoi na czele Rady Społecznej GOZ.
- Pani Cecylia dogląda tej ważnej jednostki odpowiedzialnej za zdrowie mieszkańców i jestem przekonany, że wszystko tutaj będzie w jak najlepszym porządku. W sprawach Urzędu pani Hinz też ma bardzo dobre rozeznanie i jestem przekonany, że nasza współpraca na rzecz wszystkich mieszkańców będzie bardzo dobra – zaznaczył burmistrz Skarszew Jacek Pauli.

Jednogłośna decyzja rady
Sesja została zwołana w związku z projektem uchwały w sprawie upoważnienia dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarszewach do prowadzenia postępowań i wydawania decyzji administracyjnych w sprawach z zakresu dodatków osłonowych. Projekt uchwały, jak i szczegóły na temat dodatków wprowadzonych na mocy grudniowej ustawy sejmowej, przedstawiała radnym dyrektor GOPS Monika Stolińska. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rafał
Rafał 20.01.2022, 06:36
Gazeto, gdzie się podział sekretarz:) ?

Pozostałe