Już niedługo ruszy budowa placówki opiekuńczo-wychowawczej w Owidzu

  • 20.01.2022, 08:55
  • redakcja
Już niedługo ruszy budowa placówki opiekuńczo-wychowawczej w Owidzu

Podziel się:

Oceń:

Już wkrótce rozpoczną się prace budowlane związanych z budową placówki opiekuńczo-wychowawczej w Owidzu. Geodeta wytyczył już obiekt, a niebawem na placu budowy pojawią się koparki.

Już w ubiegłym roku władze Powiatu Starogardzkiego podjęły decyzję o budowie placówki opiekuńczo-wychowawczej w Owidzu.
- W ramach tego przedsięwzięcia zaplanowaliśmy stworzenie placówki dla 14 wychowanków - wyjaśnia starosta Kazimierz Chyła. - Obiekt zostanie przystosowany na potrzeby pełnienia instytucjonalnej pieczy zastępczej.

Wyłoniono wykonawcę
Jeszcze przed końcem roku wyłoniony został wykonawca tego zadania – Przedsiębiorstwo Handlowe „Stella” Andrzej Stella ze Starogardu Gdańskiego. Nadzór inwestorski nad robotami pełni przedsiębiorstwo Inwestycje Budowlane „MARKON” Mariusz Konieczka, a dokumentację techniczną opracowała firma Archika Pracownia Architektoniczna Karol Szykowny.
- Jest to bardzo potrzebne, ale też ambitne zadanie - podkreśla wicestarosta Patryk Gabriel. - Nad tym przedsięwzięciem pracujemy już od kilku miesięcy. Zależy nam na zbudowaniu placówki, w której bezpieczny dom znajdzie 14 dzieci.

Całodobowa opieka
Placówka w Owidzu ma zapewnić całodobową opiekę i wychowanie dzieciom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodziców. Jej celem będzie również podejmowanie działań w kwestiach powrotu dziecka do rodziny, umieszczenia w rodzinnej opiece zastępczej lub przysposobienia. Rolą systemu pieczy zastępczej jest zapewnienie dziecku bezpiecznego środowiska wychowawczego respektującego jego prawa.

6 pokoi dla dzieci
W ramach inwestycji powstanie budynek mieszkalny parterowy o powierzchni użytkowej ok. 290 m kw. oraz budynek gospodarczy pełniący funkcję pomocniczą dla budynku głównego placówki. Budynek został podzielony na dwie strefy. W strefie administracyjno-socjalnej wydzielono wejście główne z wiatrołapem, korytarz zapewniający dostęp do salonu z aneksem kuchennym, pomieszczeń sanitarnych, pralni, pomieszczenia na sprzęt porządkowy, pokoju gościnnego, pokoju opiekuna, pokoju dyrektora i pomieszczenia technicznego. W strefie mieszkalnej dla dzieci znajduje się sześć pokoi z dwiema łazienkami dostępnymi z korytarza.
Budynek, jak i dostęp do budynku, zostanie dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Źródłem ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania w budynku będzie pompa ciepła. Na obiekcie zostanie również zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

Inwestycja pochłonie 2,2 mln złotych
Łączna wartość inwestycji, którą z ramienia Starostwa Powiatowego nadzoruje Anna Flatau-Dłużewska z Wydziału Polityki Gospodarczej i Funduszy Europejskich oraz Beata Gradowska, naczelnik tego Wydziału, wynosi ponad 2,2 mln zł. Planowany termin zakończenia robót budowlanych to ostatni kwartał 2022 roku.

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

canon
canon 02.02.2022, 21:21
lansiarze pod publikę i obiektyw aparatu fotograficznego , dalej zero
księgowy
księgowy 08.02.2022, 10:16
mniej niż zero w każdym calu i za co im tyle płaca ???
antylans
antylans 29.01.2022, 08:42
a gdzie maseczki , palić głupa i się lansować też trzeba umieć i tak już nigdy więcej was nie wybierzemy - jesteście do niczego...
fotograf
fotograf 28.01.2022, 07:33
nie ma jak lans pod publikę , z którego nic nie wynika , nadal nic nie zmienia się na lepsze , obiecanki cacanki , a głupiemu radość za społeczne złotówki...
lucky luk
lucky luk 28.01.2022, 13:57
patole i patologia to zgnilizna tego grajdoła
polak
polak 21.01.2022, 15:40
czas skończyć z tą wszechobecną patologią,młode byki nie pracują , palą , chleją , ćpają i płodzą kolejną patologię , a państwo płaci i dalej popiera kościelnych zboczeńców i ich nałożnice , zachęcając do kur.ewskiej prokreacji , czas skończyć z tym diabelstwem...
starogardzianin
starogardzianin 26.01.2022, 19:45
do czego doszło przez rozdawanie pieniędzy i różnych zapomóg wszelkiej patologii i zboczonym dewiantom , przykładem dręczenie i m***stwo małej MAI , że też ci m***cy i ichpopierający jeszcze żyją , tylko karaśmierci dla takiej kur.wy i jej kochasia !!!
NAUCZYCIELKA
NAUCZYCIELKA 26.01.2022, 19:59
STOP POMOCY DLA PATOLOGII
widzący
widzący 20.01.2022, 16:19
sami "fachowcy" od spraw niepotrzebnych , po kolesiowskich układach ,za dużą kasę na zdjęciu , nigdy więcej nie głosujemy na tych...
Szacunek .....
Szacunek ..... 20.01.2022, 14:20
W 5 czytają jedną stronę.
Brawo! Jesteśmy z was Dumni. Wasze etaty są dla nas niezbędne!!
Gosc
Gosc 20.01.2022, 11:48
2 miliony????

Pozostałe