Będzie remont trzech ważnych ulic

  • 21.01.2022, 06:50
  • redakcja
Będzie remont trzech ważnych ulic

Podziel się:

Oceń:

Trzy kolejne ważne ulice w Starogardzie Gdańskim doczekają się kompleksowej modernizacji. Firma PPID w Gdańsku przystąpiła do opracowania dokumentacji technicznej przebudowy ul. Prusa i Rolnej do Heweliusza, Alei Jana Pawła II na odcinku od Kopernika do Armii Krajowej oraz ulicy Danusi. Na opracowanie projektów ma blisko 17 miesięcy. Miasto zapłaci za nie ponad 300 tys. zł.

Ulica Prusa to jedna ze starszych ulic w mieście. Wraz z rozbudową i rozwojem południowych i zachodnich dzielnic miasta stała się jedną z ważniejszych dróg, którą mieszkańcy dojeżdżają do domów i pracy w tej części miasta. To też droga komunikacji miejskiej do Hermanowa. Bardzo dobrze o tym wie radny Rady Miasta z tutejszego okręgu – Jan Strzelczyk, który od wielu lat zabiega o jej modernizację.

30 lat oczekiwania
- UUlica Prusa to jedna ze starszych ulic w mieście. Wraz z rozbudową i rozwojem południowych i zachodnich dzielnic miasta stała się jedną z ważniejszych dróg, którą mieszkańcy dojeżdżają do domów i pracy w tej części miasta. To też droga komunikacji miejskiej do Hermanowa. Bardzo dobrze o tym wie radny Rady Miasta z tutejszego okręgu – Jan Strzelczyk, który od wielu lat zabiega o jej modernizację.

30 lat oczekiwania
- Ulica Prusa ma blisko 30 lat. Jej modernizacja to rzecz niezbędna. Hasło „Od Prusa do Heweliusza” stało się już moją mantrą, którą powtarzałem władzom miasta przy każdej nadarzającej się okazji – mówi radny Jan Strzelczyk. Początkowo starłem się, aby miasto poprawiło chociaż nawierzchnię tej drogi i naprawiło chodniki, ale Prezydent Miasta przekonał mnie, że lepiej trochę poczekać i zrobić to solidnie. Powiedział, że nie chce robić prowizorki, że zamierza przeprowadzić kompleksową modernizację całego odcinka od ulicy Prusa aż do ulicy Heweliusza, aby zapewnić mieszkańcom pełen komfort i bezpieczeństwo jazdy. Zgodziłem się z nim, ale tematu nie odpuszczałem. Wreszcie się doczekałem - właśnie ruszył etap projektowania, co mnie bardzo cieszy. Chociaż plan tej przebudowy to proces wieloletni (projekt ma powstać do połowy 2023 roku), mieszkańcy tej części miasta powinni być zadowoleni, bo jestem przekonany, że nie później niż za 5 lat będą jeździć nową drogą - puentuje radny Strzelczyk.

Podpisano umowę
W czwartek, 13 stycznia 2022 r. prezydent miasta podpisał z Mariuszem Chyła działającym w imieniu i na rzecz PPID w Gdańsku umowę na wykonanie prac projektowych dla przebudowy i budowy trzech ważnych ulic w mieście.
Dokumentacje Alei Jana Pawła II na odcinku od ul. Kopernika do ulicy Armii Krajowej i ulicy Danusi mają być gotowe w ciągu 200 dni od dnia podpisania umowy. Na wykonanie dokumentacji przebudowy ulicy B. Prusa Wykonawca ma czas do czerwca 2023 roku.
Do obowiązków wykonawcy należeć będą: wykonanie projektu budowy lub przebudowy infrastruktury podziemnej, nawierzchni jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, parkingów, zatok, urządzeń poprawiających bezpieczeństwo, oświetlenia ulicznego oraz oznakowania pionowego i poziomego.
Za wykonane projekty kompleksowej przebudowy lub budowy ww. ulic Miasto zapłaci ponad 300 tys. zł.

 

_redakcja

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

RO
RO 23.02.2022, 14:25
Ludzie to jest jakiś żart?? Remontować ulice na których jest asfalt?? Wy sobie urzędasy pojedźcie na ulicę Dolną , Zachodnią i zobaczcie co tam mamy !! 50 lat ludzie czekają na drogę !! To jest arogancja władzy i trzeba Was przepędzić ze stołka !!!!
RO
RO 23.02.2022, 14:29
Spoko luzik , nie przejmujcie się !!!! Wypiję melisę i się uspokoję!!
Krzysztof
Krzysztof 23.01.2022, 13:13
A co z ul. Rolną od Lubichowskiej do Heweliusza? Przecież tam po deszczu jest dramat…
Bono
Bono 22.01.2022, 00:30
Ulica Danusi? To tam gdzie stoi jeden dom?
Bazik
Bazik 22.01.2022, 10:12
Nie tak gdzie dzieci i ludzie chodzą a jak deszcz pada to trzeba ubrać wodoru na ryby bo inaczej się nie przejdzie
wredny dziad
wredny dziad 22.01.2022, 11:05
czym jest wodór na ryby?
dziaders
dziaders 22.01.2022, 06:05
Ulice do strzelnicy też zrobili ulicę, a stoi przy niej tylko jeden dom :)
Lolo
Lolo 21.01.2022, 18:40
Ten to lepiej na roboczo wygląda a nie lans w plaszczu
o
o 21.01.2022, 13:51
Czyli , że niby gdyby ten radny Rady Miasta Jan Strzelczyk, od wielu lat nie zabiegał o jej modernizację to by tej ulicy nigdy nie wyremontowali? Czyli radnym się jest wiele lat po to aby dziury w ulicy załatać? No to kwa fajnie.
niewasz
niewasz 21.01.2022, 08:35
te ulice ważne bo jakiś radny czy kto ma tam domy czy działki?
starogardzianka
starogardzianka 21.01.2022, 07:44
Ludzkie pany, drogi nam wyremontują. Tak nie za dużo, bo przecież nie ma pieniędzy.
A jednocześnie planują budowę muzeum Deyny. Że to taki sławny Polak, a Starogard może też się w blasku tej sławy ogrzeje. Próbuje się ogrzewać już ładnych parę lat i co? I nic!
Przypominam, Deyna jest idolem Legii Warszawa i nikogo poza ich kibolami nie interesuje. Piłkarska Polska nienawidzi Legii i Deyny, a reszta Polski ma to gdzieś. Jaki może być skutek marketingowy dla miasta to ciągłe podwieszanie sie pod faceta, który ze Starogardem ma tyle wspólnego, że sie tu urodził?
Podobnie zresztą jest z Grubbą. Tylko, że ten, no co za pech, tu sie nie urodził. Nawet tu nie mieszkał. Przez pół roku dojeżdżał na treningi. Ale czemu nie stwarzać wrażenia, że Grubba wielkim starogardzianinem był. Był sławny, znany i lubiany, więc czemu nie?
miś
miś 23.01.2022, 17:46
Muzeum Deyny.... tu już jest jedno muzeum z basztą to której nie mogą wejść zwiedzający bo schody się sypią.
Czepialska
Czepialska 21.01.2022, 07:33
"trzech ważnych ulica" - nie dość, że macie tu literówkę, to jeszcze nie umiecie liczyć, bo ulice są cztery
Wredny
Wredny 21.01.2022, 07:54
Jest też "z Mariuszem Chyła", zamiast Chyłą. W języku polskim nazwiska męskie odmieniają sie przez przypadki.
Czepialska
Czepialska 21.01.2022, 14:07
To mi umknęło, ale to oczywiście prawda co piszesz. Każde nazwisko się odmienia. Oczywiście poza takimi, których nie da się odmienić w żaden istniejący sposób

Pozostałe