Powybijał szyby w oknach. Mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia

  • 14.01.2022, 11:19
  • Źródło: KPP Starogard
Powybijał szyby w oknach. Mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia Policja Starogard

Podziel się:

Oceń:

Kara do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 51-letniemu mieszkańcowi Kociewia, który powybijał szyby w oknach dwóch budynków mieszkalnych. Sprawca tego przestępstwa został zatrzymany na gorącym uczynku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz usłyszy zarzuty i w najbliższym czasie stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który powybijał szyby w oknach na parterze dwóch budynków mieszkalnych. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek nad ranem. Dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant natychmiast skierował na interwencję dwa znajdujące się w pobliżu patrole. Policjanci już po kilku minutach od zgłoszenia zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zniszczenie mienia. Zajmujący się tą sprawą śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz sporządzili oględziny powstałych uszkodzeń. Łączne straty powstałe w wyniku tego przestępstwa oszacowane zostały na kwotę blisko 2 tys. zł.

Zatrzymany w tej sprawie 51-latek został doprowadzony do miejscowej komendy, gdzie policjanci osadzili go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy, pozwoli teraz na przedstawienie mężczyźnie zarzutów dotyczących zniszczenia mienia. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Starogard

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe