Gmina Lubichowo wspiera sport

  • 14.01.2022, 10:44
  • redakcja
Gmina Lubichowo wspiera sport

Podziel się:

Oceń:

3 stycznia wójt gminy Lubichowo Andrzej Toczek wraz ze skarbnikiem gminy Magdaleną Kłos uroczyście podpisali umowy na dotację z zakresu sprzyjania rozwojowi sportu w gminie Lubichowo.

Dzięki przekazanym środkom kluby i stowarzyszenia, które złożyły wnioski, będą mogły realizować założone cele, rozwijać się oraz działać na rzecz mieszkańców gminy.

- Bardzo mnie cieszy, że na terenie gminy prężnie działają stowarzyszenia i organizacje sportowe. Naszą największą siłą na chwilę obecną z największą liczbą zawodników są zapasy. Prężnie też działa „Sokół” Lubichowo, gdzie w tym roku zawodnicy starają się o awans do A klasy. Od 2021 r. ruszyły także zajęcia z piłki nożnej dla dzieci. Na treningi do Akademii Piłkarskiej Football United uczęszczają dzieci w wieku 4-12 lat.  Szkoły i kluby sportowe, we współpracy z gminą, organizują coraz więcej zawodów sportowych o znaczeniu lokalnym, środowiskowym, gminnym oraz w międzygminnym, powiatowym, wojewódzkim czy krajowym. Zawodnicy z gminy Lubichowo odnoszą coraz większe sukcesy i za to im bardzo dziękuję, bo jest to ogromna promocja gminy – podkreśla wójt Andrzej Toczek.


Wśród klubów, które otrzymały dotacje znalazły się:
-Uczniowski Klub Sportowy „ Olimpik”- przyznano dotację w kwocie 48 000 zł w podziale na sekcję biathlon – 9 000 zł oraz zapasy – 39 000  zł
-Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klubu Sportowego „ Sokół”- dotacja w wysokości 29 000 zł
-Fundacja Football United- dotacja w wysokości 13 000 zł

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe