Przyjechał na święta i trafił do aresztu!

  • 28.12.2021, 14:00
  • Źródło: KPP Starogard Gdański
Przyjechał na święta i trafił do aresztu! KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Starogardzcy policjanci zatrzymali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości 35-latka. Mężczyzna do tej pory przebywał poza granicami kraju i nie wywiązywał się z obowiązku alimentacyjnego. Gdy wrócił do Polski na święta, został zatrzymany i trafił za kratki aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie karę pozbawienia wolności.

W przeddzień wigilii Bożego Narodzenia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali 35-latka, który był poszukiwany przez miejscowy sąd. Mężczyzna nie płacił alimentów i aby uniknąć odpowiedzialności karnej, do tej pory przebywał poza granicami kraju. Kiedy wrócił do Polski na święta, do drzwi mieszkania, w którym przebywał, zapukali miejscowi funkcjonariusze. Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości starogardzianin został doprowadzony do komendy, skąd po sporządzeniu dokumentacji trafił za kratki aresztu śledczego. Teraz, zgodnie z postanowieniem sądu, mężczyzna spędzi tam najbliższy rok.

Nie jest to jedyna osoba poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości, która została zatrzymana przez starogardzkich funkcjonariuszy w czasie przedświątecznym. Tegoroczne święta w zakładzie penitencjarnym spędziła również 22-letnia mieszkanka Kociewia, która została zatrzymana przez funkcjonariuszy prewencji. Kobieta ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości w celu uniknięcia odsiadki za wcześniej popełnione przestępstwo paserstwa. Sąd wystosował wobec niej nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego, gdzie zgodnie z wyrokiem spędzi najbliższe 12 miesięcy.

Źródło: KPP Starogard Gdański

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaśka
Kaśka 29.12.2021, 07:44
Brawo Policja. Tak dalej.

Pozostałe