Bezpieczeństwo przede wszystkim!

  • 24.12.2021, 07:30
  • redakcja
Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy gminy Lubichowo mają powód do radości. Dzięki współpracy Powiatu Starogardzkiego z władzami gminy udało się wybudować chodnik w miejscu, gdzie był bardzo potrzebny.

Wraz z mieszkańcami Lubichowa cieszymy się ze wspólnej inwestycji. Dzięki współpracy dwóch samorządów udało się w ciągu drogi powiatowej wybudować ponad 1-kilometrowy chodnik w newralgicznym miejscu Lubichowa. Chodnik połączył Lubichowo z osiedlem domów jednorodzinnych w kierunku Starogardu Gd. Przy pięknej, choć nieco wietrznej pogodzie, symbolicznie przekazano go do użytkowania.

- Jest to ważna inwestycja dla mieszkańców Lubichowa – zauważa starosta Kazimierz Chyła. – Mieszkańcy zabiegali o nią już od kilku lat. Ma to związek z rozwojem osiedla. Uznaliśmy, że inwestycja ta jest konieczna dla bezpieczeństwa mieszkańców, a bezpieczeństwo to jeden z naszych priorytetów. Inwestycji podjęliśmy się wspólnie, co warte podkreślenia, z wójtem gminy panem Andrzejem Toczkiem.

W ramach inwestycji, którą z ramienia Powiatu nadzorował Powiatowy Zarząd Dróg,, powstały 2 przystanki autobusowe oraz wykonano 2 nowe przejścia dla pieszych, które doświetlono doświetlaczami. Wartość robót to ok. 1 mln zł.
- Bardzo dziękuję władzom Powiatu za to, że ten chodnik mógł powstać – podkreśla Andrzej Toczek, wójt gminy Lubichowo. – Nie ukrywam, że chodnik był bardzo potrzebny.

_redakcja

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Normalny
Normalny 11.01.2022, 11:38
A gdzie maski????
ERobot
ERobot 25.12.2021, 08:58
Zdjęcie genialne:))
Tomasz
Tomasz 24.12.2021, 11:33
Jak widać na zdjęciu, ojców sukcesu jest zawsze wielu. Obłuda większa z roku na rok. Obudźcie sie samorzadowcy i nie stroszcie piór bo to nie wy robiliście i wolontariat ro też nie jest. Wesołych Świąt
Ty
Ty 24.12.2021, 11:02
Super. Deweloper se wybudował domki. sprzedał.Kase wziął. a cała wieś na chodnik niech się zrzuca aby do nich dojśc.
Ja
Ja 24.12.2021, 08:41
I tak nikomu nie będzie się chciało tak daleko chodzić pieszo

Pozostałe