Groźny wypadek na DW 222. Ranny kursant, instruktor i pasażer nauki jazdy

  • 08.12.2021, 13:21
  • redakcja
Groźny wypadek na DW 222. Ranny kursant, instruktor i pasażer nauki jazdy KPP Pruszcz Gdański

Podziel się:

Oceń:

W sobotę, 4 grudnia przed południem w Gołębiewie Wielkim (p. gdański, gm. Trąbki Wielkie) policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. W zderzeniu trzech samochodów, w tym pojazdu do nauki jazdy ranne zostały trzy osoby. Śledczy ustalają obecnie przyczyny i okoliczności tego wypadku. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 4 grudnia przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Gołębiewie Wielkim (p. gdański, gm. Trąbki Wielkie). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg. 33-letni kierowca dacii wjechał na skrzyżowanie ul. Różanej z DW222, nie dostosowując się do znaku Stop gdzie zderzył się z kią – pojazdem do nauki jazdy, którym kierował 18-letni kursant. Kia pchnięta siłą uderzenia znalazła się na lewym pasie ruchu, gdzie zderzyła się jeszcze z audi.

W zdarzeniu ranni zostali kursant z kii, 63-letni instruktor oraz przewożony przez nich 17-letni pasażer, którzy trafili karetką do szpitala w Gdańsku.

Jak ustaliliśmy osoby poszkodowane, to mieszkańcy powiatu starogardzkiego.

Mundurowi sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca wypadku, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili też trzeźwość kierujących – byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy dacii.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Szczególnie w rejonach przecięć dróg, skrzyżowań należy skupić się na tym, co dzieje się wokół. Kierowca powinien unikać rutynowych zachowań i w każdej sytuacji koncentrować się na sytuacji drogowej.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe