WRACAMY DO SPRAWY: Kolejny wypadek w Jabłowie. 19-letni kierowca doprowadził do zderzenia czołowego [FOTO]

  • 29.11.2021, 12:20
  • redakcja
WRACAMY DO SPRAWY: Kolejny wypadek w Jabłowie. 19-letni kierowca doprowadził…

Podziel się:

Oceń:

Mundurowi wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego, jaki wydarzył się w miniony piątek na drodze wojewódzkiej nr 222 w miejscowości Jabłowo. W wyniku czołówki dwóch aut osobowych, kierowcy tych pojazdów trafili do szpitala. Na miejscu pracowały służby ratownictwa drogowego. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze oraz dostosowanie prędkości do warunków drogowych.

W piątek późnym wieczorem, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 222 w miejscowości Jabłowo. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z drogówki oraz funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej wraz z technikiem kryminalistyki.

- Interweniujący na miejscu mundurowi ustalili wstępnie, że do tego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło, gdy kierowca osobowego forda z nieustalonej przyczyny zjechał na lewą stronę drogi, gdzie zderzył się czołowo z jadącym w przeciwnym kierunku oplem. Badanie alkomatem wykazało, że 20-letni kierowca opla był trzeźwy. Od 19-latka kierującego fordem pobrana została krew w celu przeprowadzenia badana na zawartość alkoholu i środków odurzających. Obaj kierowcy doznali obrażeń ciała i zostali przetransportowani do szpitala - mówi asp. sztab. Marcin Kunka  Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

W miejscu, gdzie doszło do wypadku, występowały znaczne utrudnienia w ruchu. Śledczy sporządzili oględziny rozbitych aut. Technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od rozbitych pojazdów.

Mundurowi apelują o szczególną ostrożność za kierownicą. W okresie jesienno-zimowym bardzo często możemy spotkać się ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi na drodze. Pamiętajmy o wymianie opon na zimowe i zawsze dostosowujmy prędkość do natężenia ruchu, swoich umiejętności za kierownicą oraz warunków drogowych.

_redakcja

Zdjęcia (7)

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Emil
Emil 30.11.2021, 15:22
Szybko , szybciej , najszybciej....
Łowca trolli
Łowca trolli 30.11.2021, 16:02
Jak tam, jeszcze pracujesz?
Zosia
Zosia 29.11.2021, 17:56
Ten co spowodowal wypadek byl nacpany
Jola
Jola 04.12.2021, 18:29
A skąd ma Pani takie wieści?
go,go
go,go 29.11.2021, 17:43
to są te szczeniaki , potencjalni drogowi mor..dercy
Łowca trolli
Łowca trolli 30.11.2021, 11:11
A ile Ty masz lat? Bo trolle z reguły nie są starymi dziadami :)

Pozostałe