Ubezpieczenie AC na wyjazd za granicę - czy jest konieczne?

  • 24.11.2021, 12:59
  • redakcja
Ubezpieczenie AC na wyjazd za granicę - czy jest konieczne?

Podziel się:

Oceń:

Czy ubezpieczenie AC jest niezbędne podczas wakacyjnego wyjazdu? Obowiązkiem każdego kierowcy jest wykupienie OC, a ubezpieczenie autocasco wiąże się z dodatkowymi opłatami, których wielu z nas woli unikać. W przypadku dalekich wyjazdów rozwiązanie to może okazać się jednak zbawienne.

OC pokrywa koszty uszkodzenia pojazdu tylko u osoby poszkodowanej. Oznacza to, że jeśli to z Twojej winy stanie się na drodze coś złego, nie dostaniesz żadnego odszkodowania, a w czasie wakacji możesz zostać na środku drogi z popsutym samochodem. Ubezpieczenie samochodu AC może Cię przed tą koszmarną sytuacją uchronić.

Na czym polega ubezpieczenie AC i OC?

Ochrona ubezpieczeniowa OC ma za zadanie ustrzec Cię przed koniecznością wypłaty odszkodowania poszkodowanemu z własnej kieszeni. Jest obowiązkowa, bo jeśli to nie Ty spowodujesz kolizję, również możesz liczyć na środki na naprawę z ubezpieczenia sprawcy. 

OC w kraju i za granicą

Ubezpieczenie OC zawsze ma też te same warunki i działa na terenie całej Unii Europejskiej, możesz więc z nim swobodnie jechać na wakacje. Poza UE istnieje grupa państw, do których możesz wjechać na podstawie polskiego ubezpieczenia, jednak musisz zadbać o tzw. Zieloną Kartę. Zwykle za darmo wystawi Ci ją Twój ubezpieczyciel, jeśli przed wyjazdem poinformujesz go o swoich wakacyjnych planach.

W pozostałych krajach, które nie są wpisane w zakres ubezpieczenia, konieczne jest wykupienie polisy granicznej. Zwykle da się to zrobić na przejściu granicznym.

AC w Polsce i za granicą

Na zupełnie innych zasadach działa umowa ubezpieczenia AC. Ten rodzaj ochrony gwarantuje Ci zwrot kosztów nawet wtedy, gdy to Ty byłeś sprawcą zdarzenia drogowego. W połączeniu z OC stanowi więc kompleksowe ubezpieczenie pojazdu, zapewniające pokrycie Twoich wydatków w każdej sytuacji.

AC jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym, może okazać się jednak bardzo przydatne podczas wyjazdów za granicę. Może działać zarówno w przypadku zderzenia czy kolizji, jak również kradzieży pojazdu, powodzi czy pożaru. Przy podpisywaniu umowy upewnić się też możesz, w jakich krajach Cię chroni i w jaki dokładnie sposób.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze AC? Suma ubezpieczenia, zakres ochrony

Wybierając ubezpieczenie autocasco zwróć uwagę na to, by krajów objętych umową było jak najwięcej - zyskasz dzięki temu swobodę w czasie wakacji. AC powinno też oferować naprawę pojazdu za granicą do jak najwyższej kwoty, byś mógł jak najszybciej cieszyć się ponownie zagranicznymi wczasami. Zwykle działa to tak, że zawozisz pojazd do warsztatu niedaleko miejsca zdarzenia, ubezpieczyciel określa kwotę zwrotu, a następnie wypłaca Ci ją, gdy po powrocie okażesz stosowne rachunki.

Sprawdź autocasco na wakacje - https://www.ocsamochodu.pl/. Koszty naprawy w niektórych krajach są niezwykle wysokie i są w stanie zrujnować niejeden wakacyjny budżet.

Czy ubezpieczenie autocasco jest konieczne na wakacje?

Polisa AC to nie tylko ochrona w razie wypadku, ale również gwarancja spokojnych wakacji bez przejmowania się każdym kilometrem pokonanym za granicą. Dobra opcja ubezpieczenia autocasco sprawi, że spędzisz spokojny czas z rodziną, bez przejmowania się problemami. Wystarczy, że wybierzesz umowę obejmującą jak najwięcej zdarzeń i dokładnie się z nią zapoznasz - wtedy nic Cię nie zaskoczy.

Odpowiednie ubezpieczenie samochodu to gwarancja radosnych wczasów

Wejdź na stronę ocsamochodu.pl i wybierz najlepszą polisę AC, która uchroni Cię przed wszystkimi niespodziewanymi zdarzeniami, które spotkać Cię mogą po drodze. Przekonaj się, że pełny zakres ochrony samochodu zapewnia spokój, który jest tak ważny podczas wymarzonych, zagranicznych wakacji z najbliższymi.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe