Inwestycje w Skórczu. Druk przyjazny środowisku.

  • 17.11.2021, 12:00
  • redakcja
Inwestycje w Skórczu. Druk przyjazny środowisku.

Podziel się:

Oceń:

Firma Drukarnia Amicus Klaudiusz Nadolny ze Skórcza, jako jedna z nielicznych na Pomorzu, otrzymała dofinansowanie z Programu „Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacje” w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Program ,,Rozwój przedsiębiorczości i innowacje'' zakłada wsparcie innowacyjnych rozwiązań w polskich firmach w trzech obszarach: zielone technologie, technologie poprawiające jakość życia, w tym osób starszych oraz niebieskie technologie, czyli rozwój firm z obszaru morza i wód śródlądowych. Ma też wzmocnić współpracę pomiędzy firmami z Polski i partnerami z Norwegii.

Skórzecka drukarnia realizuje projekt pt.: „Wzrost konkurencyjności Drukarni Amicus Klaudiusz Nadolny poprzez wykorzystanie rozwiązań technologicznych przyjaznych środowisku”. W minionym tygodniu (09.11.2021) odbyło się spotkanie inaugurujące, na którym właściciel firmy przedstawił władzom lokalnym i przedstawicielom mieszkańców, cele oraz efekty projektu.

- Projekt dotyczy wdrożenia w naszej drukarni innowacyjnej w skali kraju hybrydowej technologii druku etykiet wąskowstęgowych, łączącej w sobie druk cyfrowo tonerowy, flekso UV LED oraz finishing – mówił na spotkaniu Klaudiusz Nadolny. - Jego realizacja doprowadzi do znaczącego udoskonalenia produkcji etykiet, która teraz będzie bardziej przyjazna środowisku naturalnemu i tańsza. Jednocześnie wprowadzimy na rynek również zupełnie nowy produkt – biodegradowalną etykietę z roli.

„Eko etykieta” będzie efektem prac badawczo rozwojowych, zrealizowanych w ramach projektu przez jednostkę naukowo – badawczą. W ramach przedsięwzięcia zostaną także podjęte działania dodatkowe zmniejszające oddziaływanie produkcyjne drukarni na środowisko, między innymi poprzez zwiększenie wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych.

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Waldemar
Waldemar 18.11.2021, 10:57
Nie "skórzecka", tylko "skórczańska".
Skórcz - skórczański/a
Skórzec - skórzecki/a
Mieszkańscy Skórcza, to Skórczanie, a nie Skórzyczanie.

Pozostałe