Treningi dla dzieci z niepełnosprawnością

  • 14.11.2021, 10:55
  • redakcja
Treningi dla dzieci z niepełnosprawnością

Podziel się:

Oceń:

Pomysł narodził się w Klubie Piłkarskim Starogard Gdański. Zarówno dla dzieci, ich rodziców, jak i trenerów jest to sportowa przygoda, ucząca samodyscypliny, cierpliwości, a zarazem pokazująca, że marzenia są po to, by je spełnia.

Innowacyjny projekt sportowy ruszył we wrześniu tego roku. Aktualnie w zajęciach uczestniczy 17 dzieci, które poprzez różnego rodzaju ćwiczenia trenują swoje umiejętności w piłce nożnej. Są to osoby z różnymi niepełnosprawnościami, od zespołu Downa po autyzm czy mózgowe porażenie dziecięce.

Propozycja zajęć padła w klubie KP Starogard podczas organizowania Dnia Dziecka, na którym uczestniczyły dzieci niepełnosprawne. Według powyższego władze Klubu wraz z Kadrą postanowili stworzyć coś z myślą właśnie o nich.

Zajęcia prowadzone są przez Marcina Pakmura oraz Magdalenę Świeczkowską, którzy z pełnym zaangażowaniem i sercem trenują młodych sportowców. Pokazują, że ograniczenia, nie są przeszkodą do realizowania swoich pasji oraz zainteresowań.

Treningi odbywają się w każdy piątek o godz. 17.30 na hali przy Szkole Podstawowej nr 2. Dołączyć może każdy uczestnik, posiadający orzeczenie o niepełnosprawności. Rekrutacja prowadzona jest do końca roku.

Gratulujemy podjęcia się tego projektu i życzmy wielu sportowych sukcesów!

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe