WSTRZĄSAJĄCE: W skateparku 13-latek napadł z nożem na 11-letniego chłopca! Sprawca zażądał oddania posiadanych rzeczy

  • 27.10.2021, 13:48
  • redakcja
WSTRZĄSAJĄCE: W skateparku 13-latek napadł z nożem na 11-letniego chłopca!…

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali nieletniego, który z nożem w ręku napadł na 11-latka. Sprawca próbował w ten sposób zastraszyć swoją ofiarę. Na szczęście zaatakowany przez 13-latka chłopak uciekł, a sprawca nie osiągnął zamierzonego celu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.


W niedzielę 24 października policjanci ze starogardzkiej komendy otrzymali zgłoszenie o próbie rozboju. Do zdarzenia doszło w miejscowym skateparku. Policjanci przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Jak wstępnie ustalili śledczy, przebywający tam 11-latek, został napadnięty przez swojego rówieśnika. Sprawca próbował zastraszyć swoją ofiarę trzymanym w ręku nożem i zażądał oddania posiadanych rzeczy. Pokrzywdzony wykorzystał odpowiedni moment i zaczął uciekać, dzięki czemu sprawca nie osiągnął zamierzonego celu.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą, w wyniku zebranych informacji oraz przeprowadzonych czynności ustalili rysopis i personalia nieletniego agresora. Już po kilkunastu godzinach od zgłoszenia 13-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby dziecka. Policjanci o całej sprawie powiadomili sąd rodzinny, który teraz zadecyduje o dalszym losie nieletniego.

W przypadku czynów karalnych popełnionych przez nieletnich sąd może zastosować środki wychowawcze i poprawcze m.in. od udzielenia upomnienia, poprzez zastosowanie nadzoru kuratora, po orzeczenie umieszczenia w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub zakładzie poprawczym.

Apelujemy do rodziców oraz osób opiekujących się dziećmi: Zawsze bądźcie czujni i interesujcie się gdzie i z kim bawią się wasze pociechy. Sprawdzajcie, co robią w czasie wolnym oraz jak najwięcej z nimi rozmawiajcie. Policjanci ujawniają coraz większą liczbę osób nieletnich będących pod działaniem alkoholu lub środków odurzających i tym samym sprawców czynów karalnych. Bywa, że osoby małoletnie całe dnie spędzają poza domem, a ich opiekunowie nie wiedzą, gdzie przebywają i co w tym czasie robią. Przed wyjściem dziecka z domu jako ich prawni opiekunowie powinniśmy zapytać, dokąd zamierza iść i z kim tam będzie przebywać, jednak z policyjnego doświadczenia wynika, że nie wszystkich rodziców to interesuje.

_redakcja

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tutam
tutam 27.10.2021, 23:32
Jak tu nie tęsknić za komuną... Co prawda za komuny też było chuligaństwo, ale jednak służby to miały pod kontrolą. No i dzieci nie chlały i nie ćpały tyle.
monarcha
monarcha 28.10.2021, 06:02
Coś w tym jest. Polacy zawsze walczą o wolność, jak jej nie mają, a potem nie potrafią z niej odpowiedzialnie korzystać
o
o 27.10.2021, 19:05
Rzygać się chce od nadmiaru tych reklam.
Ważne pytanie
Ważne pytanie 28.10.2021, 07:37
Nie umiesz zainstalować sobie Adblocka?
Lucjan
Lucjan 27.10.2021, 18:49
Zastanawiam się, za co my te podatki płacimy, jak do lekarza nas nie przyjmą a na ulicach coraz większa PATOLOGIA!!!.Jeszcze trochę i będą tworzyć gangi uliczne.Co tam problemy zwykłych mieszkańców ważny lans jedni otwarte , drudzy kryte baseny będą budować Pis da ze (swoich).Przemoc, Alkoholizm, Narkomania i nikt nie robi z tym porządku.
.
. 27.10.2021, 18:48
hłe hłe jaki głupi dziecior
T
T 27.10.2021, 18:44
Efekt bezstresowego wychowania i braku dyscypliny
Qwerty
Qwerty 27.10.2021, 18:36
Ta młodzież to coraz gorsza i niestety głupsza

Pozostałe