Odbudują spalony kościół w Kasparusie!

  • 27.10.2021, 15:00
  • Źródło: kosciolkasparus.pl
Odbudują spalony kościół w Kasparusie!

Podziel się:

Oceń:

GM. OSIEK. Noc z 30 na 31 grudnia 2020 r. na długo pozostanie w pamięci wielu osób. To właśnie wtedy niemal całkowicie spłonął zabytkowy kościół św. Józefa w Kasparusie, który dla pokoleń był wyjątkowym miejscem modlitwy, a także centrum spotkań różnych organizacji i grup modlitewnych. Ku uciesze wszystkich, udało się pozyskać dofinansowanie na jego odbudowę o wartości ponad 650 tys. zł.

Niestety, mimo szybkiej reakcji służb ratunkowych, zarówno kościoła, jak i jego wnętrza, nie udało się uratować. Pożar spowodował całkowite zniszczenie wszystkich jego elementów. Istnieje jednak nadzieja na to, by odbudować kościół i na nowo tchnąć w niego ducha wspólnoty ludzi, którym to miejsce jest szczególnie bliskie. 

Posługą w kościele św. Józefa w Kasparusie zajmują się proboszcz i księża z parafii pw. Wszystkich Świętych w Skórczu. To dzięki nim powstał w Kasparusie ośrodek duszpasterski dla dzieci, młodzieży, rodzin, a także osób niepełnosprawnych, czy tych walczących z uzależnieniami. 

W Skórczu podpisano umowę pomiędzy ks. Dariuszem Ryłko a Powiatem Starogardzkim na dofinansowanie odbudowy spalonego kościoła pw. św. Józefa w Kasparusie. Samorządy Powiatu Starogardzkiego, w tym Gmina Starogard Gdański oraz miasto Gdańsk już niebawem przekażą na ten cel ponad 650 tys. zł.

Inicjatywę odbudowy kościoła w Kasparusie wesprzeć można na kilka sposobów. Pierwszy to wsparcie finansowe – jakiekolwiek, każda złotówka stanowić będzie istotną cegiełkę i pozwoli zbliżyć nas wszystkich do zrealizowania tego niełatwego przedsięwzięcia choćby o mały kroczek.

Kolejną, nie mniej istotną formą wsparcia jest udostępnienie tego adresu jak największej liczbie osób. Dzięki temu istnieje szansa na zwiększenie zasięgu, a tym samym społecznej świadomości na temat tego, jak ważnym miejscem był kościół św. Józefa w Kasparusie.

Konto bankowe kościoła w Kasparusie: 24 8342 0009 0006 2141 2000 0003

 

Źródło: kosciolkasparus.pl

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Leszek
Leszek 27.10.2021, 19:24
Ile pieniędzy zebrał proboszcz ze Skórcza od ludzi wpłacających. Bo sam wpłaciłem i chciałbym wiedzieć ile wpłynęło z prywatnych kont, ile z zebranych pieniędzy z kurii.
złote a skromne
złote a skromne 28.10.2021, 11:57
To się nie dowiesz, bo trzeba zbierać tak aby nie zebrać.
Skromne a złote
Skromne a złote 28.10.2021, 14:11
A co masz doświadczenie w tych sprawach?
złote a skromne
złote a skromne 28.10.2021, 18:25
Nie. Jestem realistą ale ty zapewne masz.

Pozostałe