Pijany syn groził ojcu śmiercią i rzucił się na niego z nożem. Grozi mu dożywocie

  • 27.10.2021, 13:00
  • (tomm)
Pijany syn groził ojcu śmiercią i rzucił się na niego z nożem. Grozi mu…

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 33-letniego mężczyznę, który w jednym z wynajmowanych pokoi zaatakował nożem 59-latka. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna podczas kłótni z ojcem najpierw zaczął grozić mu śmiercią, a następnie zaatakował go nożem. Pokrzywdzony z raną kłutą trafił do szpitala.

Zatrzymany mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu, a jego badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie 3 promile. Mundurowi doprowadzili zatrzymanego 33-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

- 20 października br. po godzinie 13 policjanci z tczewskiej komendy odebrali zgłoszenie o ugodzeniu nożem mężczyzny, do którego miało dojść w jednym z wynajmowanych pokoi w mieście – relacjonuje asp. sztab. Dawid Krjewski, rzecznik prasowy Komendy Powitowej w Policji w Tczewie. - Wysłani natychmiast pod wskazany adres funkcjonariusze ustalili, że sprawca podczas kłótni z ojcem najpierw zaczął grozić mu śmiercią, a następnie zaatakował go nożem. Jak ustalili mundurowi, sprawca po tym zdarzeniu zbiegł z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony 59-latek z raną niezagrażającą życiu trafił do szpitala. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania zatrzymali podejrzewanego o to przestępstwo 33-letniego mieszkańca Tczewa, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 33-latek w chwili zatrzymania miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie swojej pracy mundurowi zabezpieczyli nóż, którym 33-latek zranił pokrzywdzonego. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić 33-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Za przestępstwo usiłowania zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

(tomm)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe