UWAGA na bardzo silny wiatr! Miejscami możliwe gwałtowne burze

  • 21.10.2021, 10:58
  • Źródło: Pomorski Alarm Pogodowy
UWAGA na bardzo silny wiatr! Miejscami możliwe gwałtowne burze Pomorski Alarm Pogodowy

Podziel się:

Oceń:

W czwartek nad Skandynawią oraz wodami Bałtyku przemieszczać się będzie głęboki i dynamiczny ośrodek niżowy, który przyniesie w regionie silne, a miejscami bardzo silne porywy wiatru, mogące przekraczać 70-80 km/h wgłębi lądu, a w północnych powiatach województwa pomorskiego 80-90 km/h. Maksimum wiatru ma przypaść na czwartkowe popołudnie, wieczór oraz noc z czwartku na piątek. Niewykluczone, że na Wybrzeżu Słowińskim, w bezpośrednim sąsiedztwie Bałtyku zostanie przekroczona wartość 100 km/h.
 
Wraz z przechodzeniem niżu, zacznie do nas spływać wyraźnie chłodniejsza masa powietrza, w której rozwijać się będą liczne chmury kłębiasto-deszczowe, generujące opady różnego typu i przynoszące punktowo spotęgowane porywy (tzw. szkwałowe). Niewykluczone będą miejscowe wyładowania oraz być może jeszcze silniejsze (niż założono) porywy wiatru, zwłaszcza jeśli dojdzie do rozwoju zorganizowanych formacji liniowych. Dotyczy przede wszystkim jutrzejszego popołudnia i wieczora. Nie zaleca się parkowania aut pod drzewami, co dotyczy całego regionu.

Omawiana sytuacja dotyczy czwartku i w mniejszym stopniu piątku. W sobotę wiatr nadal będzie wyraźnie odczuwalny. W niedzielę uspokojenie aury.
Źródło: Pomorski Alarm Pogodowy

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe